Sedmička atlétov Slávie TU Košice trénuje na Tenerife, odfotili sa aj s majstrom Európy

Zložité klimatické a najmä tréningové možnosti „vyhnali“ za teplom nielen absolútnu slovenskú špičku ako sú Volko, Zapletalová či Škvarková, ale aj sedmičku atlétov zo Slávie TU Košice.

Pod vedením trénerov, manželov HenrietyJaroslava Rusnákovcov, sa na ostrove Tenerife v stredisku Playa de las Americas od 2. decembra pripravujú šprintérka Diana Devaldová, všestranná Viktória Rusnáková, náejná bežkyňa Viviána Popovičová, juniorské chodecké reprezentantky Karin DevaldováStanislava Hakulinová, exmajster Európy 2018 v skoku do diaľky sluchovo postihnutých v kategórii do 18 rokov Rastislav Jelínek a trojskokan Juraj Haják.

„Po minuloročných dobrých skúsenostiach s s prípravou v tejto destinácii, ktorá nám priniesla úspechy, sme sa pre zimné sústredenie na Tenerife rozhodli znova. K vlaňajšej pätici pribudli dve nové tváre – nádejná bežkyňa Viviána Popovičová a trojskokan Haják,“ informoval kouč Jaroslav Rusnák.

Okrem tvrdých tréningov mali možnosť košickí atléti sledovať aj prípravu popredných európskych atlétov, napríklad úradujúceho majstra kontinentu v behu na 110 m prekážok z Berlína 2018 Francúza Pascala Martinota-Lagardea, s ktorým sa aj odfotografovali.

Košickí atléti sa tesne pred Vianocami – v utorok 21. decembra – vrátia domov. Na Slovensku však niektorí dlho neohrejú, lebo už 2. januára odlietajú vrhači pod vedením kouča Michala Rusnáka na tréningový kemp do Antalye. Trénovať s nimi bude od 2. do 11. januára aj Viktória Rusnáková. „V Antalyi máme už tradične aj vďaka spolupráci s CK Gabriel Tour, ktorá pre nás zabezpečuje všetok atletický materiál nevyhnutný na prípravu, výborné možnosti,“ dodáva Jaroslav Rusnák.

Aj po halovej sezóne – dúfajme, že sa na Slovensku uskutoční v plnom rozsahu – sa atléti košickej Slávie TU vyberú do Antalye – v marci aj v apríli na dve dvojtýždňové sústredenia. „Rasťo Jelínek tu absolvuje záverečnú prípravu na 24. deaflympiádu v brazílskom Caixas do Sul od 1. do 15. mája, kde ho v diaľke aj na 100 m čaká silná konkurencia,“ prezradil tréner Rusnák, bývalý popredný slovenský výškar.  

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk