Na neoficiálne štafetové MS v poľskom Chorzówe 1. a 2. mája nominoval SAZ až dve štafety

Na neoficiálnych štafetových MS (World Athletics Relays) v poľskom Chorzówe (1. a 2. mája) bude mať Slovensko napokon zastúpenie v dvoch disciplínach. Okrem už avizovanej miešanej štafety na 4 x 400 m sa predstaví aj netradičná miešaná štafeta na 2x (2 x 400 m). Jej štart navrhla trénerská časť TMaZK SAZ a výkonný výbor to odobril. „Rozhodli sme sa nominovať aj túto štafetu, aby sme dali šancu zasúťažiť si v Chorówe aj náhradníkom pre mix štafetu na 4 x 400 m,“ vysvetlil šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš.

V štafete na 2x (2 x 400 m) beží jeden muž a jedna žena, ktorí sa prestriedajú , pričom každý z nich absolvuje dve štvorstovky. Slovenskú zostavu by mali tvoriť Patrik Dömötör s Danielou Ledeckou, náhradníkmi sú Miroslav Marček a Andrea Švecová.

Do miešanej štafety na 4 x 400 m nominoval SAZ Ivetu Putalovú, Emmu Zapletalovú, Danielu Ledeckú, Alexandru Bezekovú, Olivera Murcka, Šimona Bujnu, Martina Kučeru a Patrika Dömötöra. Priamo v Chorzówe by malo slovenské kvarteto bežať v zložení Murcko, Putalová, Zapletalová, Bujna.

Účastníci World Athletics Relays 2021 absolvujú pred cestou do Poľska ešte spoločné sústredenie v Martine od 24. do 29. apríla. Priamo odtiaľ sa slovenská výprava presunie do dejiska šampionátu. „Martin sme vybrali za miesto záverečnej prípravy preto, lebo je tam k dispozícii nový štadión i ďalšie dobré možnosti, pričom cesta do Chorzówa autom trvá odtiaľ približne dve a pol hodiny,“ poznamenal Pupiš. „Cieľ je pokúsiť sa nominovať na OH v Tokiu, prípadne na MS 2022 v Oregone, kam sa kvalifikuje dvanásť najlepších miešaných štafiet z Chorzówa.“

SAZ uvažuje v budúcnosti aj o štarte ženskej štafety na 4 x 400 m na WAR. Tá však ešte môže za určitých okolností získať i miestenku na OH 2021. Ak po chorzówskom podujatí ostanú ešte voľné miesta v 16-člennom štartovom poli pre Tokio, Slovenky by o jedno z nich mohli zabojovať 2. júna na mítingu P-T-S v Šamoríne a v II. lige ME družstiev v bulharskej Starej Zagore 19. a 20. júna.

Slovenská výprava na World Athletics Relays v Chorzówe (1. – 2. 5. 2021)

4 x 400 mix: Iveta Putalová, Alexandra Bezeková (obe ŠK Dukla o. z. B. Bystrica), Emma Zapletalová, Daniela Ledecká (obe ŠK ŠOG Nitra), Oliver Murcko (Inter-SC Bratislava), Šimon Bujna (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica), Martin Kučera (BK HNTN Bratislava), Patrik Dömötör (AO Slávia STU Bratislava)

2x (2 x 400 m) mix: Patrik Dömötör, Miroslav Marček (obaja AO Slávia STU Bratislava), Daniela Ledecká, Andrea Švecová (obe ŠK ŠOG Nitra)

Realizačný tím – vedúci výpravy: Martin Pupiš, tréneri: Peter Žňava, Katarína Adlerová, Štefan Bielik, Radoslav Ivan, Marcel Lopuchovský, Jozef Gál, fyzioterapeut: Nina Nováková

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk