Matej Tóth si v rozlúčkových pretekoch svojej kariéry na OH 2021 vybojuje na 50 km v Sappore striebro – tak znie predpoveď renomovaného štatistika Richarda Hymansa v prestížnom americkom atletickom magazíne Track&Field News. Pre Slovensko to bude jediná atletické medaila na hrách.

Matej Tóth si v rozlúčkových pretekoch svojej kariéry na OH 2021 vybojuje na 50 km v Sappore striebro – tak znie predpoveď renomovaného štatistika Richarda Hymansa v prestížnom americkom atletickom magazíne Track&Field News. Pre Slovensko to bude jediná atletické medaila na hrách. Tóth by mal skončiť za Japoncom Masatorom Kawanom a pred európskym šampiónom z Berlína 2018 Ihorom Hlavanom z Ukrajiny.

Z Hymansovej prognózy vyplýva, že v mužskej kategórii obhája zlato z Ria de Janeiro len Eliud Kipchoge v maratóne guliar Ryan Crouser a štafeta USA na 4 x 400 m.

Cez víkend dosiahli Tóthovi možní súperi na OH zaujímavé výsledky. Japonský šampionát na 50 km vyhral vo svetovom výkone roka 3:38:42 Satoši Maruo pred hajatom Kacukim (3:43:34) a Kaiom Kobajašim (3:43:31), majstrom Nemecka sa stal Jonathan Hilbert časom 3:43:44.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk