Na šampionáte v horskom behu v Marianke štartuje i šéftréner Jozef Pelikán, zaujímavé mená aj v súťaži žien

Ani nie 24 hodín po sobotnom slovenskom šampionáte v cestnom behu na 10 km v Prievidzi sa uskutoční ďalší – v horskom behu. Súťažiť sa bude v nedeľu 25. septembra od 15.20 h v Marianke pri Bratislave v rámci 12. ročníka pretekov Mariatálsky Štvanec. Preteky budú súčasne aj 12. kolom Bežeckého pohára SAZ 2022 (BP SAZ 2022).

Pre mužov i ženy je pripravená 10-kilometrová trať na lesných cestičkách v okolí Marianky na úpätí Malých Karpát. Štart a takisto cieľ je na miestnom futbalovom ihrisku. Predbežné prihlášky naznačujú, že na šampionát sa chystá viacero popredných slovenských bežcov, pričom niektorí z nich avizujú aj štart v sobotu na M-SR na 10 km v Prievidzi.

V mužskej štartovke nechýba bývalý výborný osemstovkár a v súčasnosti šéftréner SAZ pre stredné a dlhé behy mimo oválu Jozef Pelikán, štvrtý z Telekom Night Run-u 2022 (TNR) v Bratislave Marek Lenčéš, obhajca titulu Martin Rusina, majster SR 2020 v behu do vrchu Dávid Žigo či tohtoročný majster SR do 23 rokov na 3000 m prekážok Lukáš Koperdák.

„V lete som si trochu oddýchol, takže sa ešte len rozbehávam. Preto som zvedavý, ako mi to pôjde. Určite však zabojujem o čo najlepší výsledok. Súperov budem mať kvalitných: Dávid Žigo je výborný v kopcoch, Marek Lenčéš je zasa rýchly, no uvidíme, čo s ním spraví sobotná desiatka v Prievidzi,“ poznamenal Jozef Pelikán.

Solídna konkurencia sa črtá i v ženskej kategórii. Štartuje líderka BP SAZ 2022, vlaňajšia víťazka tohto seriálu a manželka šéftrénera behov SAZ Lucia Pelikánová, víťazka tohtoročného TNR a majsterka SR 2022 na 5000 m Žofia Naňová, lanská šampiónka na päťtisícke Zuzana Michaličková, vlani tretia na M-SR v horskom behu (Salomon Baba – Kamzík, 26 km) Bronislava Chrappa, niekdajšia účastníčka ME v krose Lucia Beláková, Zuzana Polohová či viacnásobná mládežnícka slovenská šampiónka v rôznych bežeckých disciplínach Eliška Klepková, ktorá minulý rok vyhrala na Mariatálskom Štvanci kratšiu, 5,5-kilometrovú trať. Obhajkyňa titulu Katarína Lovrantová zatiaľ nefiguruje v štartovej listine.

„Šampionát organizuje agentúra 8P v spolupráci s obcou Marianka a ŠK Run For Fun. Motto podujatia je ´Predbehni západ slnka´, preto sa štartuje až popoludní, pričom z futbalového ihriska v Marianke je nádherný výhľad na západ slnka v čase oceňovania najlepších,“ objasnil motto podujatia riaditeľ Mariatálskeho Štvanca 2022 Ján Dömény.

(GB)

Text k foto:

Na prvej snímke štart Mariatálskeho Štvanca 2021, na druhej lanská víťazka súťaže na 5,5 km trati Eliška Klepková.

FOTO MARIATÁLSKY ŠTVANEC

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk