Na „koronu“ pozitívny Veszelka pozitívne naladený, Baršim otcom, Cheptegeia povýšili  

● LUČENEC: Strieborný trojskokan z Armádnych svetových hier 2019 vo Wu-chane a šiesty z halových ME 2019 v Glasgowe Tomáš Veszelka (na snímke) mal pozitívny test na koronavírus, avšak nemá žiadne vážne príznaky. Zverenec Michala Škvarku je momentálne v karanténe doma v Lučenci a ostáva pozitívne naladený, čo dokazuje aj vo videu na svojom instagramovom konte. V rámci tréningu odrazov vyskočil z miesta extrémne vysoko, čo okomentoval vetou: „Potrebujem vyšší strop…“

● DAUHA: Úradujúci majster sveta v skoku do výšky Mutaz Baršim sa stal otcom. Informoval o tom atlétov manažér Daniel Wessfeldt. Baršimovej manželke Alexandre sa narodil synček Josef, ktorého celé meno znie Josef Essa Baršim. Mamičke aj chlapčekovi sa darí dobre a už opustili pôrodnicu v katarskej Dauhe. Katarský výškar sudánskeho pôvodu skákal aj na halovej Banskobystrickej latke, v roku 2015 utvoril výkonom 240 cm doposiaľ platný rekord mítingu.

● LONDÝN: Svetový šampión Coleman pre porušenie antidopingových pravidiel na budúcoročnú olympiádu nepôjde. Kto sú teda favoriti tokijskej stovky? Magazín Athletics Weekly vo svojej analýze spomína najmä majstra sveta na 200 m Noaha Lylesa z USA, ktorý už oznámil, že sa na olympiáde pokúsi o double (pravda, najprv musí uspieť v olympijskej kvalifikácii USA), jeho krajanov Justina Gatlina, Trayvona Bromella, Ronnieho Bakera, Kanaďana Andreho de Grasseho, majstra Európy Zharnela Hughesa z Veľkej Británie (pôvodom z karibského ostrova Antigua), Juhoafričana Akaniho Simbineho a Divineho Odudurua z Nigérie.

● BOSTON: Bostonský maratón, do tohto roku najstarší na svete, ktorý sa pravidelne konal od roku 1897, sa na budúci rok neuskutoční v tradičnom termíne v tretí aprílový pondelok. Organizátori oznámili, že ho v dôsledku koroanvírusovej pandémie presunuli na jeseň 2021. V tomto roku sa mal konať pôvodne 20. apríla, no presunuli ho na 14. september. Ani v tomto termíne sa však napokon neuskutočnil, čo znamenalo prvé prerušenie kontinuity v jeho histórii.

● KAMPALA: Svetový rekordér v behoch na 5000 a 10 000 m Uganďan Joshua Cheptegei bude po úspešnej letnej sezóne mesiac oddychovať,a  potom sa pustí do prípravy na rok 2021, v ktorom sa na OH v Tokiu pokúsi získať zlaté medaily v oboch najdlhších bežeckých disciplínach na ovále. Cheptegeia by mali za skvelé výkony v roku 2020 povýšiť v najbližších dňoch z pozície policajného inšpektora na post asistenta policajného superintendanta.

● KOŠICE: Výhradný distribútor výrobkov JBL pre ČR a SR, košická spoločnosť DSI Slovakia, ktorá je kľúčovým partnerom populárneho „uličného“ atletického mítingu v centre Košíc JBL Jump Fest, podporí 30 českých a slovenských škôl 330 slúchadlami s mikrofónom v hodnote vyše 13-tisíc eur pre uľahčenie dištančného vyučovania žiakov stredných a základných škôl.

(GB)

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk