Na 31. ročníku Silvestrovského behu v poľskom meste Gorlice skončil v behu mužov na 10 km Tibor Sahajda tretí časom 30:07 min. Na 5 km dobehol Denis Fridmanský 6. (16:51), 17-ročný Šimon Jackanič obsadil 17. priečku (18:24).

Na 31. ročníku Silvestrovského behu v poľskom meste Gorlice štartovali aj bežci Cassovia Running Teamu Košice.

V behu mužov na 10 km skončil Tibor Sahajda tretí časom 30:07 min za Poliakmi Kaczorom (29:48) a Lepiarzom (30:03). Štvrtý za zverencom Vladimíra Molčana bol známy Ukrajinec Semenovyč (30:13).

„O druhú priečku som prišiel až v záverečných 200 metroch. Chcel som síce dosiahnuť čas pod 30 minút, ale ani 30:07 nie je zlý výkon. Preteky boli o to náročnejšie, že sa bežalo na 2,5-kilometrovom okruhu a už v druhom kole sme sa museli predierať pomedzi pomalými bežcami,“ skonštatoval Sahajda.

Na 5 km dobehol Denis Fridmanský na 6. mieste za 16:51 min, vyhral Poliak Sulkowski (14:43). Sedemnásťročný Šimon Jackanič obsadil z 213 bežcov 17. priečku (18:24).

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk