Muž, ktorý trénoval legendárnu Merlene Otteyovú a pomohol Volkovi, bude prednášať 7. júna v Košiciach na JBL Jump Fest Academy

Populárny „uličný/street athletics“ míting JBL Jump Fest v centre Košíc, ktorého 8. ročník sa uskutoční vo štvrtok 8. júna na Alžbetinej ulici kúštik od ikonického Dómu sv. Alžbety, bude mať prominentného hosťa. Do Košíc zavíta známy atletický kouč Henk Kraijenhof, ktorý v minulosti trénoval šprintérske hviezdy ako Merlene Otteyová (Jamajka), Nelli Coomanová (Holandsko), Sandra Farmerová-Patricková (USA) či Mary Onyaliová (Nigéria). Henk Kraaijenhof  pomáhal cenným radami trénerke Nadi Bendovej po zranení Jána Volka v úvode vlaňajšej sezóny.

Šesťdesiatsedemročný bývalý šprintér (100 m: 10,5, 400 m: 47,4) bude hlavnou hviezdou novej, vzdelávacej časti košického mítingu, ktorá bude mať názov JBL Jump Fest Academy.

„Téma prednášky legendárneho kouča znie ´Testovanie a tréning výbušnej sily pri šprinte a skokoch´, prvá časť bude teoretická a po nej budú nasledovať praktické ukážky špeciálnych cvičení. Účastníci celodenného školenia získajú certifikát. Očakávame veľký záujem trénerov zo zahraničia i zo športov mimo atletiky,  kde je dôležitá výbušná sila,“ informoval Peter Samuelis, marketingový riaditeľ JBL Jump Fest.

Prednáška špičkového holandského odborníka sa uskutoční 7. júna predbežne od 9.00 do 17.00 na športovisku na Alžbetinej ulici a prednáškovej miestnosti na UPJŠ v centre Košíc. Kapacita je obmedzená, preto je potrebné prihlásiť sa čím skôr prostredníctvom webovej stránky podujatia na tomto linku: https://bit.ly/JumpFestAcademy

„Náš dlhodobý zámer je vytvoriť v Košiciach niekoľkodňový atletický festival, ktorý bude mať svoju športovú, spoločenskú aj vzdelávaciu časť. Pre účastníkov mítingu a aj pre športových odborníkov vzniká paralelná vzdelávacia časť s názvom JBL Jump Fest Academy,“ vysvetlil zakladateľ podujatia Stanislav Návesňák, bývalý výborný československý bežec na 400 m prekážok.

Ôsmy ročník JBL Jump Fest má v kalendári Svetovej atletiky (World Athletics) pre rok 2023 bronzový štatút seriálu World Athletics Continental Tour. Z ďalších slovenských vrcholných atletických podujatí majú nejaký štatút ešte chodecká Dudinská päťdesiatka (zlatý), míting P-T-S (strieborný), Banskobystrická latka (strieborný), chodecká Záhorácka dvadsiatka (bronzový), halový míting Elán (challenger), MMM (World Athletics Elite Label) a ČSOB Bratislava Marathon (World Athletics Label).

Organizátori podujatia z o. z. Atletika Košice najmä s podporou mesta Košice nezabudli ani na malých adeptov atletiky. Mládežnícke súťaže v rámci JBL Jump Fest-u 2023 sa uskutočnia už v stredu 7. júna.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk