Murcko nechcel riskovať a v sobotu v New Yorku dvojstovku nebežal, ďalší štart má naplánovaný o týždeň v Bostone

Štvorstovkársky špecialista Oliver Murcko napokon v sobotu na mítingu Lions Indoor Invitational v známej hale Armory Track v New Yorku neštartoval. Držiteľ najlepšieho slovenského halového výkonu histórie na 300 m sa mal vo farbách Harvardovej univerzity predstaviť v behu na 200 m.

„Tesne pred štartom som sa rozhodol radšej nebežať, pretože som v rozcvičke zacítil jemnú bolesť v hamstringu,“ objasňoval 20-ročný Murcko pre www.atletika.sk. „Niekedy to nemusí byť nič zásadné, ale s trénerom Marcom Mangiacottim sme sa dohodli, že rozumnejšie bude, ak nepobežím. Nechcel som zbytočne riskovať.“

Slovenský juniorský rekordér na 400 m pod holým nebom (46,29 v roku 2020) sa na preteky v New Yorku tešil, pretože v slávnej Armory Track sa 26. a 27. februára uskutoční univerzitný šampionát konferencie Ivy League, do ktorej patrí aj Harvardova univerzita.

„Teraz som nemal mať nejakú extra silnú konkurenciu, kľúčové bolo vyskúšať si halu a zistiť, ako sa v nej behá. Na preteky som sa veľmi tešil. Asi by som dvojstovku v pohode odbehol, ale nemalo žiadny zmysel siliť to. Rozhodnutie nebežať bolo, myslím si, správne. Naši fyzioterapeuti ma prezreli a potvrdili, že je to iba podráždené a o pár dní to bude v poriadku.“

Oliver Murcko má ďalší štart naplánovaný v Bostone 22. januára. Newyorskú dvojstovku vyhral Devonte Fletcher výkonom 21,69 sekundy pred Murckovým spolužiakom z Harvardu Lancom Wardom (22,19). Oliverov absolútny osobák na 200 m, ktorý dosiahol ešte pod vedením Štefana Bielika, je 21,19 sekundy z olympijských hier mládeže v októbri 2018 v Buenos Aires. V hale je pri jeho mene maximum 22,73, avšak ešte z roku 2017, keď ako 15-ročný zabehol 26. februára v Bratislave 22,73.

FOTO PAVOL UHRIN a ARMORYTRACK.COM

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk