Mladí chodci sa blysli osobákmi v Poděbradoch, Slávia STU podpísala zmluvy s oporami, Ďurica solídne vo Viedni

PODĚBRADY: Na testovacích chodeckých pretekoch pred nedeľnými ME družstiev v Poděbradoch si na 5-kilometrovej trati úspešne počínali nádejní slovenskí chodci, ktorí si vezú domov hŕbu osobných rekordov. V pretekoch juniorov do 19 rokov obsadil ešte len 16-ročný Jakub Bátovský 2. miesto v osobáku 22:36 min, tretí v rovnakom výkone bol jeho klubový kolega z BCF Dukla Banská Bystrica Michal Duda (tréner Ľ. Machník). Vekom starší žiak (ročník 2007!) Lukáš Rosenbaum, tiež zo ŠK BCF, bol šiesty kvalitným časom 23:26 min! Jeho i Bátovského trénuje Juraj Benčík.

V pretekoch junioriek do 19 rokov na 5 km skončila Karin Devaldová (Slávia TU Košice, trénerka H. Rusnáková) druhá v osobnom rekorde 24:13 min, hneď za ňou prišli do cieľa chodkyne zo ŠK ŠOG Nitra Terézia Kurucová (24:16) a Paulína Avenová (24:36). Obe zverenky Petra Mečiara si posunuli výrazne osobné maximá. Bibiána Jančová a Nina Poštová zo ŠK BCF skončili na 8. (29:09) a 9. mieste (29:10). Kurucová sa dostala na štvrtú priečku v historických tabuľkách SR v kategórii 16-ročných za Raganovú (23:24), Z. Malíkovú (23:56) a Strmeňovú (24:12).

KOŠICE: V predvečer 1. kola slovenskej ligy v Košiciach vedenie atletického oddielu TJ Slávia STU Bratislava na čele s predsedom Zdeňkom Národom a tajomníkom Branislavom Droščákom podpísalo zmluvy so svojimi špičkovými pretekármi, ktorí majú predpoklady reprezentovať Slovensko i klub na významných medzinárodných podujatiach.

„Technici“ okrem skúseného Miroslava Marčeka (tréner A. Pavelka), ktorý na nedávnych World Athletics Relays v Chorzówe figuroval ako náhradník do štafety na 2x (2 x 400 m), podporia aj adepta pre účasť na juniorských ME 2021 v Tallinne šprintéra Samuela Beladiča (tréner M. Korba) a aj novú klubovú akvizíciu, prekážkara na 400 m Patrika Dömötör (tréner J. Gál), ktorý má ambície štartovať na ME 2021 do 23 rokov.

Všetci traja atléti potom na druhý deň výrazne prispeli k triumfu Slávie STU v 1. kole ligy, keď Beladič nazbieral 19,75 bodu (3./100 m, 2./200 m, 1./4×100 m), Marček 15,75 b. (6./100 m, 3./400 m, 1./4×100 m) a Dömötör 14,25 bodu (6./200 m, 3./400 m prek., 6./4×100 m).

VIEDEŇ: Na mítingu Mid Summer Track Night vo Viedni skončil Peter Ďurica v silnej konkurencii 17 strednotratiarov v behu na 1500 m ôsmy v osobnom rekorde pod holým nebom 3:52,85 min. Zverenec Štefana Mereša v Slávii UK Bratislava zaostal za svojím absolútnym maximom z uplynulej halovej sezóny vo februári v Budapešti o 45 stotín.Viedenskú tisícpäťstovku vyhral Austrálčan Sam Blake za 3:42,63 pred Rochom z Portugalska (3:43,93) a Belgičanom Bombekem (3:46,00).

MILÁNO: V nedeľnom špeciálnom vydaní maratónu v Miláne štartovala aj vytrvalkyňa banskobystrickej Dukly Lucia Vlčáková, ktorá z 28 žien obsadila 24. miesto v osobnom rekorde 2:47:34 h. Doterajšie maximum z MMM 2019 v Košiciach si zlepšila o 1:45 min. V slovenských historických tabuľkách sa z desiatej priečky posunula na siedmu. „Je ťažké prijať takýto výsledok, keď viete, že ste tvrdo trénovali, máte formu bežať skvelý čas a namiesto toho príde veľké sklamanie. Mala som to rozbehnuté super, no asi som doplatila na to, že počas pretekov mi na občerstvovačkách vždy niekto vzal moju fľašu a gély. Celý maratón som zvládla iba na obyčajnej vode a s jedným gélom. Dobe do cieľa si nepamätám, lebo som skolabovala a prebrala sa až v rukách lekárov,“ komentovala Vlčáková svoje nedeľné milánske maratónske vystúpenie na facebooku.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk