ME do 23 rokov: Váleková si v kvalifikácii súťaže guliarok zlepšila osobný rekord na 14,64

Guliarka Natália Váleková napodobnila prekážkarov na 400 m Mateja Balucha a Patrika Dömötöra. Aj ona si na ME do 23 rokov v Tallinne zlepšila osobný rekord!

Dvadsaťročná Skaličanka súťažiaca za banskobystrickú Duklu v sobotnej kvalifikácii vrhla v treťom pokuse 14,64 m, čím si o 23 cm zlepšila absolútny osobný rekord zo 14. februára v Bratislave. V A-skupine skončila siedma, celkovo ju klasifikovali na 15. mieste z 22 guliarok.

“Som nadšená, že som si konečne zlepšila osobný rekord aj vonku, lebo doteraz sa mi darilo zlepšovať sa najmä v hale. Teším sa o to viac, že to vyšlo na veľkom podujatí. Tréningy nasvedčovali, že na taký výkon mám a konečne som vrhla ďaleko aj na súťaži. Tallinnský vrhačský kruh bol parádny,” komentovala Natália svoje účinkovanie v kvalifikácii.

Váleková, ktorú trénuje Jozef Párička sa v slovenských historických tabuľkách posunula na siedmu pozíciu. Na postup do 12-členného tallinnského finále bolo potrebné vrhnúť 15,16 m.

Radosť neskrýval ani kouč Párička: “Konečne pretavila do pekného výkonu to, čo predvádzala na tréningoch. Som veľmi rád, že to vyšlo práve na európskom šampionáte. Natália predviedla približne to, na čo momentálne má. Ukázalo sa, že ti hodiny poctivej tréningovej roboty stáli za to. Ďakujem aj za možnosť štartu v Tallinne, hoci jej k limitu chýbalo 9 cm. Výkon pre mňa nie je šok, len príjemné prekvapenie – že konečne aj na veľkom podujatí zdolala sama seba a svoju hlavu. Predstihla sedem dievčat, ktoré mali na konte lepšie výkony, čo ma tiež veľmi potešilo.”

SLOVÁCI V TALLINNE – SOBOTA

ŽENY

guľa (22 štartujúcich) – kvalifikácia (A-skupina): 7. Natália Váleková 14,64 – os. rekord, nepostúpila do finále (celkovo 15.)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk