Kučera na bronzovom mítingu v Budapešti 3. na 400 m prekážok

Slovenský reprezentant Martin Kučera (BK HNTN Bratislava) z manažérskej skupiny Top Athletics obsadil na piatkovom mítingu v Budapešti s bronzovým štatútom World Athletics Continental Tour (WACT) v behu na 400 m prekážok solídne 3. miesto časom 50,90 sekundy.

Bývalého víťaza Svetovej univerziády (2013) a finalistu ME (2016) zdolali v športovom centre Mihálya Lantosa iba dvaja súperi – Američan Aldrich Bailey jr. (49,40 s – rekord mítingu) a Joshua Faulds z Veľkej Británie (50,69 s). Skúsený 32-ročný Kučera v záverečných desiatkach metrov zabojoval a dostal sa tesne pred maďarských bratov Mátého (50,98 s) a Tibora (51,05 s) Koroknaiovcov. Zverenec Radoslava Ivana získal do svetového rebríčka dovedna 1131 bodov, 1086 za výkon a bonus 45 bodov za tretiu priečku.

“Posledné dva – tri dni som cítil drobné prechladnutie, preto nado mnou visel otáznik, ako to zvládnem. Napokon to dopadlo približne tak, ako som predpokladal. Rytmicky som zvládol preteky dobre, po ôsmu prekážku som bežal na trinásť krokov. Čas 50,90 zodpovedá tomu, že sa blíži záver sezóny. V utorok 6. septembra bežím ešte v maďarskej Pápe, a potom uvidíme, čo ďalej,” poznamenal Martin Kučera.

Na rovnakom mítingu vybojovala Gabriela Gajanová (AK ZŤS Martin) v behu na 800 m 6. miesto časom 2:04,59 min. Jedenásta osemstovka v sezóne však niekdajšej bronzovej medailistke z mládežníckych ME do 18 a 20 rokov celkom nevyšla. Po prvej štvorstovke sa držala na štvrtej priečke, no potom nezachytila nástup pätice súperiek a až do konca bežala sama. Zverenke švajčiarskeho kouča Louisa Heyera sa nepodarilo zopakovať výborný výkon z minulého týždňa na Diamantovej lige v Lausanne, kde dosiahla svoj druhý najlepší výkon v kariére 2:00,82 min.

“Žiaľ, dnes mi to nešlo. Už po 300 metroch som cítila únavu. Snažila som sa zabojovať, ale bol to predovšetkým boj samej so sebou. Nevyšlo to, ale ide sa ďalej,” poznamenala najlepšia slovenská osemstovkárka Gabriela Gajanová.

Budapeštiansku osemstovku vyhrala v 11-člennej konkurencii Maďarka Bianka Barthová-Kériová za 2:01,21 pred Američankou Detrovou (2:01,56) a Nissenovou z Dánska (2:01,96). Dvadsaťdvaročná Gabriela Gajanová získala do svetového rebríčka dovedna 1112 bodov, 1082 za výkon a bonus 30 bodov za umiestnenie.

ZDROJ: Top Athletics / Gabriel Bogdányi