Máme všetko, čo potrebujeme, odkazuje z predvianočného sústredenia v Portugalsku Zapletalovej kouč Peter Žňava

Slovenská Atlétka roka 2021 Emma Zapletalová sa po príprave vo Vysokých Tatrách a doma v Nitre vybrala na tréningový kemp do Portugalska. Spolu s trénerom Petrom Žňavom odleteli na Mikuláša na dva týždne na juh Pyrenejského polostrova do mestečka Monte Gordo, kde pobudnú do nedele 19. decembra.

„Vo veľkom tréningovom centre Portugalského olympijského výboru medzi Monte Gordo a Vila Real de Santo sme našli výborné podmienky. Máme všetko, čo potrebujeme. Neďaleko hotela je krásny píniový lesík, kde absolvujeme väčšinu tréningov,“ informoval z Portugalska kouč majsterky Európy do 23 rokov na 400 m prekážok.

Zopár tréningov absolvovala Emma Zapletalová už aj na štadióne, kde v príjemnej atmosfére trénujú okrem nej aj poľskí a ukrajinskí atléti. „Našli sa medzi nimi aj Emmine súperky,“ podotkol kouč. V športovom komplexe je k dispozícii aj dobre vybavená posilňovňa a takisto bežecký tunel pre prípad horšieho počasia. „Ten sme zatiaľ nevyužili, lebo máme príjemných dvadsať stupňov – pre nás v tomto období ideálna teplota. Na tréningoch to Emme ide – niekedy ľahko, niekedy ťažšie,“ dodal s úsmevom Zapletalovej kouč. „Keďže s nami na sústredenie letela aj fyzioterapeutka Lenka Skaličanová, o Emmu je zo všetkých stránok dobre postarané.“

Po návrate z Portugalska sa 21-ročná Zapletalová doma príliš dlho nezdrží. Užije si so svojimi najbližšími Vianoce i vítanie roku 2022, avšak už 3. januára vyrazí znova za teplom – odletí na tréningový kemp na Kanárskych ostrovoch.  

Prekážkarská rekordérka na 400 m (54,28) neplánuje v halovej sezóne nijaké štarty v doplnkových disciplínach. „Vyhovuje nám, keď sa môžeme venovať vyslovene príprave na leto. Overili sme si, že takto to dobre funguje, preto niet dôvod niečo meniť,“ vysvetlila Emma. Hlavná sezóna bude mať v roku 2022 dva vrcholy: 14. – 24. júla MS v Eugene, a o mesiac neskôr, 15. – 21.  v augusta, ME v Mníchove.

Emma Zapletalová je od 1. novembra členkou Vojenského športového centra Dukla v Banskej Bystrici, klubovo však ostáva v ŠK ŠOG Nitra. Zamestnancom VŠC na plný úväzok bude od 1. januára 2022 jej tréner Peter Žňava.

ČO DOSIAHLA EMMA V ROKU 2020?

● Získala zlato na ME do 23 rokov v Tallinne na 400 m prekážok zlato v slovenskom rekorde a rekorde šampionátu  54,28.

● V debute na OH sa v Tokiu prebojovala do semifinále (15.), v rozbehu zabehla svoj druhý najlepší čas v kariére (55,00).

● V českej extralige v Prahe utvorila rekord SR žien do 23 rokov na 200 m (23,42).

● Na mítingoch Diamantovej ligy v Gatesheade skončila v chlade, vetre a daždi 4. (57,60) a v Paríži bola 6. (55,61).

● Bola členka miešanej štafety SR na 4 x 400 m na World Athletics Relays v Chorzówe, ktorá utvorila rekord SR 3:19,66.

● Na 400 m prekážok sa v sezóne 8-krát dostala pod hranicu 56 sekúnd.

● V európskych tabuľkách na 400 m prekážok je piata (2. do 23 rokov), vo svetových dvanásta.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk