Loriána Popovičová (Slávie TU Košice), ktorá je na 10-mesačnom študijnom pobyte vo francúzskom Castres, sa z náročnej dvojkolovej kvalifikácie prebojovala na majstrovstvá Francúzska v krose v Montaubane a v konkurencii 325 (!) bežkýň skončila v súťaži dorasteniek na 102. mieste.

V tohtoročnej krosovej sezóne sa slovenským atlétkam študujúcim v zahraničí darí. Po výbornej Líze Hazuchovej, ktorá od jesene študuje Kalifornskej baptistickej univerzite (California Baptist University/CBU) v meste Riverside a na univerzitnom šampionáte konferencie Western Athletic Conference (WAC) skončila siedma, dosiahla zaujímavý výsledok i Loriána Popovičová.

Vytrvalkyňa Slávie TU Košice, ktorá je na 10-mesačnom študijnom pobyte vo francúzskom Castres, sa z náročnej dvojkolovej kvalifikácie prebojovala na víkendové majstrovstvá Francúzska v krose v Montaubane a v konkurencii 325 (!) bežkýň skončila v súťaži dorasteniek (ročníky 2004 a 2005) na 102. mieste. Náročnú blatistú 4,625 km dlhú trať zvládla za 19:51 min. Zvíťazila Le Correová (16:54) pred Dajouxovou (17:09) a Buridonovou (17:13).

Loriána Popovičová bola jednou z pätice atlétov z klubu Tarn Sud Athlétisme, ktorí štartovali v Montaubane a o jej účinkovaní na šampionáte písal aj klubový web:

https://www.tarn-sud-athletisme.fr/2021/11/14/championnats-de-france-de-cross-2021-a-montauban/

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk