Ligový úspech tímov Slávie STU Bratislava neostal bez odozvy, prijal ich rektor Oliver Moravčík

Mužský tím Slávie STU Bratislava po 21 rokoch získal titul slovenského šampióna, ženy Slávie STU si v ligovom finále vybojovali bronz. Tento úspech klubu z Mladej Gardy neostal bez odozvy. Rektor Slovenskej technickej univerzity Oliver Moravčík prijal zástupcov vedenia klubu na čele s predsedom Zdeňkom Národom a členov úspešných tímov.

Oliver Moravčík zablahoželal atletickému oddielu k tomuto významnému úspechu a ocenil, že šíri dobré meno univerzity. Profesor Štefan Stanko poverený riadením Centra akademického športu STU, vyjadril nádej, že úspešné účinkovanie v atletickej lige je začiatok ďalšej pozitívnej etapy v histórii Slávie STU a zdôraznil, že tento výsledok je veľmi dobrá propagácia športu ako významného prvku zdravého životného štýlu medzi študentmi.

Predseda klubu Zdeněk Národa ocenil vzťah univerzity k atletickému oddielu Slávia STU. „V klube sa postupne vytvorila vhodná klíma pre úspech. Nenechali sme nič na náhodu a všetko sme pripravili tak, aby sme zvíťazili,“ povedal.

Šéf klubu vyzdvihol nielen silu oboch kolektívov, ale aj kvalitu jednotlivcov, ktorí výborne reprezentujú značku STU aj na medzinárodných súťažiach. Pretekári klubu nechýbali v tomto roku na juniorských ME (Samuel Beladič, Adam Igaz), na ME do 23 rokov (Natália Bučičová, Patrik Dömötör, Mário Hanic) v estónskom Tallinne a ani v II. lige ME družstiev v Starej Zagore (Samuel Beladič, Miroslav Marček, Patrik Dömötör, Radovan Tomeček).

Kapitán mužského tímu a tréner Adrián Pavelka na stretnutí s vedením STU spomenul komplikácie v tréningovom procese, ktoré atlétom spôsobilo marcové uzatvorenie areálu z dôvodu pandemických opatrení. Tajomník klubu Branislav Droščák upozornil na problémy s infraštruktúrou – chýbajúcu tribúnu na štadióne, resp. tunel, kde by mohli atléti trénovať počas zimných mesiacov.

Rektor Oliver Moravčík atlétov Slávie STU ubezpečil, že ak to príslušné inštitúcie verejného zdravotníctva umožnia, na Mladej Garde bude možné trénovať. K výstavbe športovej infraštruktúry podotkol: „Nadviazali sme kontakt s mestom aj krajom a len v spolupráci s nimi sa dá uchádzať o financie na dobudovanie potrebnej športovej infraštruktúry.“ Ako príklad úspešnej spolupráce spomenul rekonštrukciu plavárne STU v Trnave. Profesor Stanko dodal, že univerzita bude na tento účel žiadať financie aj z ministerstva školstva.

(JR, GB)

FOTO STU/KATARÍNA MACKOVÁ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk