Ledecká verí, že ju atmosféra MS poženie pod 56 sekundovú hranicu

Už v piatok 15. júla odštartujú v americkom Eugene v poradí 18. majstrovstvá sveta v atletike. Ide o historicky prvý šampionát, ktorý sa koná rok po pôvodne stanovenom termíne. Ibaže pre pandémiu preložené olympijské hry spôsobili posunutie aj tohto podujatia. 

Na oregonský štadión Hayward Field žiaľ vybehne iba jediná slovenská atlétka – Daniela Ledecká. Zverenkyňa trénerky Kataríny Adlerovej získala za svoje výkony v sezóne 2022 dostatok bodov do svetového rankingu. A to ju nominovalo na MS 2022 v disciplíne 400 m prekážok. V sezóne totiž dokázala triumfovať napríklad na domácom striebornom mítingu P-T-S a svoj osobný rekord stlačila na pražskom Odložilovom memoriáli na 56,01 s.

„Už na prvé preteky v sezóne som išla s tým, že chcem zabehnúť kvalitný čas. A to sa aj podarilo. Postupne som sa dostala k 56 sekundovej méte a verím, že jej prelomenie je iba otázkou času,“ povedala Daniela Ledecká, ktorá je už niekoľko dní na záverečnom sústredení v kalifornskom Los Angeles. Udomácnila sa na dráhe El Camino College a podmienky si pochvaľuje. „K dispozícii mám celý štadión, prekážky aj bloky. Na posledné tréningové dni ani viac nepotrebujem,“ poznamenala Ledecká, ktorá bez problémov zvládla aj náročnú aklimatizáciu na deväťhodinový časový posun.

Na majstrovstvách sveta si užije svoju premiéru a do blokov rozbehu na 400 m prekážok zakľakne 19. júla o 17:15 miestneho času. Na Slovensku bude v tom čase už streda 20. júla (02:15 SEČ). „Veľmi sa teším. Je to pre mňa motivujúce a som naozaj rada, že som sa tam dostala.  Verím, že ma tá atmosféra poženie k dobrému výkonu. A dokážem zabehnúť najlepší čas v sezóne. Čo by znamenalo prelomenie 56 sekundovej hranice a vytvorenie nového osobného rekordu,“  dodala Daniela Ledecká. V jej disciplíne je prihlásených 40 atlétok z 26 krajín sveta. Do semifinále sa dostane najlepších 24 bežkýň. Smolou je, že v tejto disciplíne mohlo mať Slovensko dvojité zastúpenie. Limit totiž splnila Emma Zapletalová. No pre zranenie musela posunúť začiatok letnej sezóny a aktuálne sa pripravuje na augustový európsky šampionát v nemeckom Mníchove.

(SAZ)

Foto: Daniela Ledecká/Katarina Adlerová

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk