Kouč Pavel Slouka už netrénuje Gabrielu Gajanovú, ich cesty sa definitívne rozišli

Špičkový slovenský bežecký tréner Pavel Slouka v piatok 14. mája oficiálne oznámil ukončenie spolupráce s osemstovkárkou Gabrielou Gajanovou.

„Dnešným dňom definitívne končím ako tréner Gabriely Gajanovej, s ktorou som začal spolupracovať v roku 2014. Napriek mojej snahe vytvoriť čo najlepšie podmienky pre jej prípravu a v poslednej dobe aj snahe zabezpečiť maximálnu lekársku starostlivosť po prekonaní ochorenia Covid-19, som sklamaný z prístupu pretekárky, ktorá sa v polovici apríla rozhodla pre novú cestu v príprave,“ napísal kouč Pavel Slouka v zdôvodnení ukončenia spolupráce. „Hlavným dôvodom ukončenia spolupráce sú moje nároky a požiadavky kladené na vrcholového športovca v tréningovom procese a s tým spojeného denného režimu. V tejto oblasti som mal k jej prístupu v poslednom období výhrady.“

Talentovaná osemstovkárka, vlaňajšia európska trojka do 23 rokov a nádejná olympionička  Gabriela Gajanová v závere apríla na svojom instagramovom konte oznámila, že bude spolupracovať aj s tréningovou skupinou Louisa Heyera, šéftrénera švajčiarskych bežcov na stredné a dlhé trate. Pavel Slouka však mal byť podľa pôvodnej dohody naďalej súčasť jej realizačného tímu. Napokon sa však rozhodol inak.

„Výlučnú spoluprácu s trénerom Sloukom som sa rozhodla ukončiť preto, lebo som cítila, že potrebujem nový impulz. Som mu však veľmi vďačná za všetko, čo pre mňa spravil. Za tých sedem rokov sme si prešli spolu veľký kus cesty a ja si od neho odnášam veľa cenných skúsenosti a rád. Taktiež sa chcem poďakovať za vybavenie lekárskej starostlivosti po prekonaní ochorenia Covid-19, menovite pánom doktorom Jurkovi a Zacharovskému i pani doktorke Benčovej,“ uviedla Gabriela Gajanová v reakcii na rozhodnutie Pavla Slouku.

Nádejná bežkyňa si počas spolupráce s trénerom Sloukom vybojovala bronzy na 800 m na ME 2016 do 18 rokov a juniorských ME 2017, štvrtú priečku na ME 2019 do 23 rokov a juniorských MS 2018, na mítingu Diamantovej ligy 2019 v Bruseli skončila tretia, reprezentovala Európu v interkontinentálnom stretnutí Európa – USA v Minsku, štartovala na MS 2019 v Dauhe a ME 2018 v Berlíne. Gajanová sa na 800 m dostala na výkon 2:00,58 (2019), v doplnkových disciplínach na 54,40 na 400 m (2019) a 4:25,88 na 1500 m v hale (2020).

Text k foto:

Pavel Slouka a Gabriela Gajanová po ME 2019 do 23 rokov v Gävle, kde skončila na výbornom 4. mieste.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk