Kladivárky na severe Európy: Hrašnová ôsma v Turku a Kaňuchová štvrtá v Kodani, ale nemali dôvod na radosť

Slovenským kladivárkam sa na utorkových mítingoch na severe Európy nedarilo podľa predstáv. Martina Hrašnová skončila na v Turku na Paavo Nurmi Games (zlatý štatút World Athletics Continental Tour) ôsma výkonom 67,49 m, keď za svojím tohtoročným maximom z P-T-S (70,38) zaostala o takmer 3 metre.

„Mala som smolu, po mojom prvom pokuse na chvíľku pre silnú búrku prerušili súťaž Okrem toho som do Turku cestovala 14 hodín, čo sa asi podpísalo pod to, že som sa cítila príliš stuhnutá a unavená. Výkon ma veľmi mrzí, musím naň rýchlo zabudnúť, aby som nestratila chuť súťažiť,“ komentovala bronzová medailistka z MS 2009 svoj tretí tohtoročný štart, v ktorom mala sériu 62,95 – x – 67,49 – 66,52 – 64,45 – 67,38.

V Turku triumfovala v sezónnom maxime 75,40 m Malwina Kopronová z Poľska pred Francúzkou Alexandrou Tavernierovou (72,80). Dvojnásobná olympijská víťazka a svetová rekordérka Anita Wlodarczyková skončila tretia (72,42), no prehrala už vo štvrtej z piatich tohtoročných súťaží.

Veronika Kaňuchová obsadila na Copenhagen Athletics Games v dánskej Kodani (bronzový štatút WACT) 4. miesto výkonom 64,96 m z druhej série, ktorým si o 6 cm zlepšila úvodný hod. Žiaľ, potom už ďalšie metre či centimetre nepridala: okrem 61,51 m vo štvrtom pokuse mala tri nevydarené hody. Dvadsaťosemročnej kladivárke sa nepodarilo posunúť si sezónne maximum (67,43) zo sobotného 2. kola slovenskej atletickej ligy v Trnave.

“Dnes som sa necítila dobre. Škoda… Môj cieľ bol oveľa vyšší ako štvrtá priečka a takýto výkon. Mala som na víťazstvo, ale asi mi nebolo dopriate. Kruh bol drsný ako šmirgeľ, čo tiež nepomohlo mojim unaveným nohám. Ďalšie preteky ma čakajú 15. júna v Kladne tiež na mítingu s bronzovým štatútom,” povedala po pretekoch Veronika Kaňuchová.

Súťaž na kodanskom štadióne Österbro vyhrala Dánka Katrine Jacobsenová, ktorá si v piatom pokuse zlepšila osobné maximum na 67,92, pred Kaňuchovú sa dostali ešte Sterckendriesová z Belgicka (67,73) a Švédka Ahlbergová (67,56).

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk