Najúspešnejším klubom na juniorských halových majstrovstvách Slovenska v atletike v bratislavskom Eláne sa stal ŠK ŠOG Nitra s bilanciou 5 – 2 – 4, pričom gymnazisti získali o jedno zlato viac ako pred rokom. Až päť nádejí získalo dve zlaté medaily: šprintéri ŠK ŠOG Matúš Opavský a Emma Zapletalová (obaja 60 a 200 m), Patrik Dömötör z TJ Olympia Galanta (400 a 60 m prek.), skokan Patrik Megela z 1. AK Humenné (diaľka a trojskok) a dubnická šprintérka Mária Šimlovičová (400 a 4 x 200 m).
V zaujímavom dueli šprintérok na 60 m zdolala tohtoročná majsterka SR žien na štvorstovke Zapletalová bronzovú zo ženskej šesťdesiatky Martinu Nagyovú z Akademiku TU Košice (7,73 – 7,84). Bronz si vybojovala Šimlovičová, ktorá potom vyhrala štvorstovku za 58,81. Prekvapením sa skončila výška junioriek. Jednoznačná favoritka Monika Zavilinská nečakane nezvládla 170 cm (v tomto roku už má na konte o 13 cm lepší výkon), čo využila Považskobystričanka Kristína Bošková. Spomenutú výšku prekonala na tretí pokus a získala titul.
Vo výbornom svetle sa v súboji s Nitranom Samuelom Kováčom ukázal talentovaný guliar Adrián Baran (MŠK Vranov nad Topľou), ktorý si 6-kilovým náčiním v druhej sérii výrazne zlepšil osobný rekord na 19,04 m a v ďalších štyroch pokusoch dosiahol výkony nad 18 metrov (18,30, 18,58, 18,25, 18,41). Tesný súboj Kláry Hatinovej (KĽŠ Kryha Bratislava) a Anity Stachovej (Slávia ŠG Trenčín) v behu na 800 m napokon o stotinku (!) vyhrala Bratislavčanka.
(GB)
VÍŤAZI JEDNOTLIVÝCH DISCIPLÍN
60 m: Matúš Opavský (ŠK ŠOG Nitra) 7,01 – Emma Zapletalová (ŠK ŠOG Nitra) 7,73
200 m: Matúš Opavský (ŠK ŠOG Nitra) 22,73 – Emma Zapletalová (ŠK ŠOG Nitra) 24,93
400 m: Patrik Dömötör (TJ Olympia Galanta) 49,95 – Mária Šimlovičová (AK Spartak Dubnica n/V.) 58,81
800 m: Filip Bugoš (AK Spartak Dubnica n/V.) 2:00,51 – Klára Hatinová (KĽŠ Kryha Bratislava) 2:23,31
1500 m: Karol Dráfi (AC Nové Zámky) 4:17,54 – Alexandra Zavadská (MKŠS Kys. Nové Mesto) 4:47,91
3000 m: Ján Marko (ŠK Atléti BS Banská Štiavnica) 9:08,94 – Tamara Ivančová (1. AK Humenné) 11:10,34
60 m prek.: Patrik Dömötör (TJ Olympia Galanta) 8,31 – Natália Bučičová (Slávia STU Bratislava) 8,99
výška: Gergely Tóth (Slávia STU Bratislava) 188 – Kristína Bošková(Sparta Považská Bystrica) 170
žrď: Samuel Sedlák (Akademik TU Košice) 420 – Romana Ošková (AC Kriváň Liptovský Mikuláš) 330
diaľka: Patrik Megela (1. AK Humenné) 683 – Natália Lehocká (ŠK ŠOG Nitra) 545
trojskok: Patrik Megela (1. AK Humenné) 13,90 – Hana Vanovčanová (Slávia UK Bratislava) 11,76
guľa: Adrián Baran (MŠK Vranov n/T.) 19,04 – Michaela Vrecková (Slávia ŠG Trenčín) 12,37
4 x 200 m: Slávia STU Bratislava (Beladič, Belluš, Luža, Cidorík) 1:33,28 – AK Spartak Dubnica (Šimlovičová, Zápotočná, Žilková, Kišková) 1:43,92
MEDAILOVÁ BILANCIA
ŠK ŠOG Nitra 5 – 2 – 4
AK Spartak Dubnica n/V. 3 – 4 – 4
TJ Slávia STU Bratislava 3 – 0 – 2
1. AK Humenné 3 – 0 – 0
TJ Olympia Galanta 2 – 0 – 1
Slávia ŠG Trenčín 1 – 1 – 2
Akademik TU Košice 1 – 1 – 1
Sparta Považská Bystrica 1 – 1 – 0
Slávia UK Bratislava 1 – 1 – 0
AC Nové Zámky 1 – 1 – 0
AC Kriváň L. Mikuláš 1 – 0 – 1
KĽŠ Kryha Bratislava 1 – 0 – 0
ŠK Atléti BS Ban. Štiavnica 1 – 0 – 0
MŠK Vranov nad Topľou 1 – 0 – 0
MKŠS Kys. Nové Mesto 1 – 0 – 0
ŠK Dukla o.z. B. Bystrica 0 – 2 – 2
Slávia TU Košice 0 – 2 – 1
AC Stavbár Nitra 0 – 2 – 1
AK ZŤS Martin 0 – 2 – 0
Atletika Bratislava 0 – 1 – 1
Slávia Spiššká Nová Ves 0 – 1 – 0
Atletika ŠK Skalica 0 – 1 – 0
AC Malacky 0 – 1 – 0
AK Junior Holíč 0 – 1 – 0
Zdravie v pohybe Lučatín 0 – 1 – 0
Maratón AC Rača 0 – 1 – 0
Tatran Spišská Nová Ves 0 – 0 – 2
MAC REDOX Lučenec 0 – 0 – 1
ŠKP Žilina 0 – 0 – 1
AŠK Slávia Trnava 0 – 0 – 1
AK UMB Banská Bystrica 0 – 0 – 1
Texty k foto:
Medailistky v šprinte na 60 m (zľava): strieborná Nagyová, zlatá Zapletalová a bronzová Šimlovičová.
FOTO JÁN LUKY
Finalisti behu na 60 m juniorov,s číslom 131 víťaz Matúš Opavský.
FOTO JÁN LUKY
V behu na 1500 m triumfoval Novozámčan Karol Dráfi (vľavo v červenom) pred Oliverom Urbanom (199) a Michalom Kubovčíkom (1).
FOTO JÁN LUKY