Jeden z najlepších svetových kladivárov Marcel Lomnický je na sústredení na osvedčenom mieste v kalifornskej Chula Viste, tréningovom centre olympionikov USA. Pod vedením Libora Charfreitaga sa tam bude pripravovať do polovice mája, prvé preteky plánuje v závere apríla v USA.

Olympiáda v Tokiu sa blíži míľovými krokmi a špičkoví slovenskí atléti v príprave na ňu nezaháľajú ani v zložitých „covidových“ časoch.

Jeden z najlepších svetových kladivárov Marcel Lomnický sa ešte vo februári vybral na sústredenie na osvedčené miesto do kalifornskej Chula Visty, tréningového centra olympionikov USA.

„Pripravujem sa tu už tretí rok za sebou, podmienky sú ako zvyčajne vynikajúce. Je so mnou aj kouč Libor Charfreitag a v Chula Vista ostaneme až do polovice mája,“ zvestoval z USA piaty z OH 2016 v Riu. „V príprave sa mi zatiaľ darí, všetko ide podľa plánu. Momentálne som v najnáročnejšej tréningovej fáze v celom roku a už čoskoro začneme zvoľňovať.“

Vlani plánoval začať Lomnický sezónu v Európskom vrhačskom pohári v Leirii, avšak pre pandémiu ho zrušili. Teraz toto podujatie vypadlo z jeho programu (medzitým ho aj tak zrušili) a prvý raz sa v kladivárskom kruhu naostro predstaví v závere apríla v USA.

„Zatiaľ neviem, kde presne. Američania ešte nevybrali miesto, kde tieto kladivárske preteky zorganizujú. Hovorí sa, že sa bude hádzať 24. apríla v Oregone,“ informoval Marcel Lomnický.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk