Ján Volko sa pripravuje na Kanárskych ostrovoch. Spoločnosť mu robia atléti bratislavskej Našej atletiky

Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko sa na letnú sezónu pripravuje na Kanárskych ostrovoch. Zverenec trénerskej dvojice Naďa Bendová, Róbert Kresťanko sa tentoraz spolu so svojím realizačným tímom rozhodol uprednostniť stredisko Maspalomas pred Juhoafrickou republikou, Portugalskom či Tureckom. Pred halovou sezónou absolvoval Ján Volko sústredenie v juhoafrickom Potchefstroome, ktoré stálo na začiatku jeho cesty do štvrtého finále na halových majstrovstvách Európy. V Istanbule napokon obsadil na 60 m piate miesto.

„Príprava zatiaľ prebieha v poriadku, bez komplikácií a podľa plánu,“ referoval z ostrova Gran Canaria 26-ročný Bratislavčan. Priaznivé podmienky už tradične využili aj ďalší členovia Volkovho klubu Naša atletika Bratislava. Na sústredení sa tak zišla početná skupina atlétov. Na Maspalomas pobudnú do budúceho týždňa, keď mesačné sústredenie vyvrcholí a nasleduje návrat.

Vrcholom tohtoročnej letnej sezóny budú pre Jána Volka majstrovstvá sveta v Budapešti (19. – 27. augusta). Zatiaľ ho môže tešiť priaznivé rebríčkové postavenie. Na 100 m figuruje na 20. mieste, na 200 m iba o tri priečky nižšie, čo mu dáva vysokú šancu zabezpečiť si účasť medzi 48 bežcami v oboch disciplínach. Limity sú už štandardne nastavené extrémne prísne: 10,00 a 20,16.

V prvej časti sezóny bude Volkovým cieľom tiež úspešné vystúpenie na ME družstiev v rámci Európskych hier v Chorzówe, kde bude slovenská výprava 20. – 22. júna súťažiť v II. divízii v konkurencii 15 krajín. Nemenej dôležitý bude pre neho aj štart na ostravskej Zlatej tretre (27. júna). Predtým ho čakajú zatiaľ nešpecifikované medzinárodné mítingy.

Naša atletika a Ján Volko sú tiež organizátormi bratislavského štvrťfinálového kola Čokoládovej tretry, ktoré bude 23. mája na Mladej garde. Spolu s Luciou Hrivnák Klocovou a Dankou a Jankou Velďákovými je Ján Volko navyše ambasádor 7. ročníka populárnej súťaže, z ktorej sa najlepší môžu predstaviť pred zaplneným hľadiskom v predprograme slávneho mítingu Zlatá tretra spolu s deťmi z Česka a Poľska.

K pokoju vo Volkovej príprave určite prispela aj správa o splnenom limite na halové majstrovstvá sveta 2024 v škótskom Glasgowe. Účasť si zabezpečil finálovým výkonom 6,57 na HME 2023 v Istanbule. Limit má hodnotu 6,58.

(JM)

FOTO TOP ATHLETICS

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk