Ján Volko (10,36) na Veľkej cene Tábora vyhral v tomto roku už piatu finálovú stovku

Víťazná séria halového majstra Európy 2019 Jána Volka v behu na 100 m v letnej sezóne 2020 pokračuje. V utorok triumfoval v najkratšom šprinte na Veľkej cene Tábora a Memoriáli Jana Pána v juhočeskom Tábore časom 10,36 sekundy (-0,8 m/s) pred spoludržiteľom českého rekordu na stovke Janom Velebom (10,40) a Dominikom Záleským (10,55).

„Bežalo sa mi naozaj veľmi dobre, s časom som spokojný, len škoda toho protivetra. Teší ma, že som opäť ´ustál´súboj s Velim a Dominikom. Už sa teším na ďalšie súboje s nimi,“ komentoval najrýchlejší Slovák svoj triumf v Tábore.

Volko predtým vyhral finálové behy na 100 m na Veľkej cene Olomouca, na mítingu v rakúskom Eisenstadte, v 1. kole českej extraligy na pražskej Juliske, v 1. kole slovenskej ligy v Dubnici, takže jeho táborské prvenstvo bolo v tomto roku už piate. Zverenec trénerov Nade BendovejRóberta Kresťanka prehral v tomto roku na stovke len jediný raz, hneď v úvodnom štarte 8. Júna na Memoriáli Josefa Odložila v Prahe, o štyri stotinky s Velebom (10,21 – 10,25). Utorkový beh na 100 m bol celkovo deviaty Volkov v sezóne.

Okrem hladkej stovky bežal slovenský rekordér i štafetu na 4 x 100 m so svojimi klubovými kolegami. Štafeta klubu Naša atletika Bratislava v zložení Tomáš Košík, Jakub Benda, Filip Federič, Ján Volko skončila štvrtá (41,40), zvíťazilo české reprezentačné „áčko“ Kolář, Veleba, Jirka, Záleský (39,07). Bratislavčania bežali o 9 stotín rýchlejšie ako v nedeľu vo víťaznom behu v 1. kole slovenskej ligy v Dubnici, kde však figuroval v zostave Roman Haraslin namiesto Federiča.

V mužskom A-behu obsadil Matúš Babulík (Slávia STU Bratislava, tréner Peter Ondruš) 7. miesto (1:55,66, celkovo 10.), najlepší bol český reprezentant Filip Šnejdr (1:48,60).

GABRIEL BOGDÁNYI

FOTO CZECH PHOTO AGENCY/EDA ERBEN

SLOVÁCI NA VC TÁBORA

MUŽI

100 m, A-beh (-0,8 m/s): 1. Volko 10,36, 2. Veleba 10,40, 3. Záleský (obaja ČR) 10,55, B-beh (-1,0): 4. Košík 11,02, J. Benda 11,21, D-beh (-0,7): 2. Federič 11,32

800 m, A-beh: 7. Babulík 1:55,66

4 x 100 m: 1. Česko A (Kolář, Veleba, Jirka, Záleský) 39,07,… 4. Naša atletika Bratislava (Košík, J. Benda, Federič, Volko) 41,40