Ivan Husár novým štátnym tajomníkom pre šport, vo funkcii vystriedal olympionika Gönciho

Nová slovenská vláda premiéra Igora Matoviča na sobotnom prvom zasadnutí vymenovala za jedného z štátnych tajomníkov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivana Husára, ktorý bude zodpovedný za oblasť športu. Nominant a zakladajúci člen strany SaS vystrieda vo funkcii štátneho tajomníka bývalého úspešného strelca, dvojnásobného bronzového olympijského medailistu (1996 a 2004) Jozefa Gönciho, ktorý oficiálne zastával tento post od 7. januára 2019 ako nominant SNS.

Ivan Husár je dlhoročný volejbalový tréner. Viedol reprezentačné tímy mužov a kadetov SR, no najväčšie úspechy dosiahol na klubovej úrovni s tímom VKP Bratislava. Štyrikrát s ním získal ligový titul – 1994, 1995, 2006, 2009 – avšak v rôznych funkciách bol pri všetkých desiatich triumfoch bratislavských „policajtov“ v najvyššej slovenskej súťaži.

Ivan Husár vyštudoval Fakultu telovýchovy a športu UK v Bratislave. Športu sa profesijne venuje celý život, má bohaté manažérske skúsenosti. Založil občianske združenie Volejbal.sk, je súčasťou trénersko-metodickej komisie v Slovenskej volejbalovej federácii a koordinátor volejbalu v Bratislave.

„Mám ambíciu venovať sa športu a zlepšovať úroveň školstva na najvyššej úrovni s možnosťou ovplyvňovať legislatívu tak, aby šport v krajine nebol na okraji záujmu, ale aby motivoval a pozitívne formoval mladú generáciu,“ napísal Ivan Husár vo svojej predvolebnej vizitke. „Ako športový tréner som vždy viedol svojich zverencov k tomu, aby boli disciplinovaní a uvedomovali si, že nič nie je zadarmo. V ostrom rozpore s tým som vnímal politiku štátu, ktorý hovorí niečo iné, a rozdáva nezmyselné veci ´zadarmo´, ktoré v konečnom dôsledku stoja omnoho viac. Fungujúce Slovensko vidím ako krajinu s dobrým hospodárením, vysokou úrovňou zdravotníctva, liberálnejším školstvom a novou športovou infraštruktúrou.“

(GB)

FOTO SITA/MARIÁN PEIGER

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk