Warholmov pokus o historický zápis, unikátny žrdkársky duel – Duplantis na štadióne, Lavillenie vo svojej záhrade

Míting Diamantovej ligy v Osle Bislett Games 11. júna nezrušili, ale organizátori na čele so šéfom pretekov, bývalým výborným výškarom Steinarom Hoenom, chcú ponúknuť divákom nezvyčajný náhradný formát s názvom „The Impossible Games“, v ktorom by dodržali v krajine platné reštrikcie súvisiace  s koronavírusovou pandémiou.

Hlavný magnet podujatia by mal byť pokus majstra sveta a európskeho rekordéra na 400 m prekážok Karstena Warholma o najlepší svetový výkon histórie na netradičnej 300-metrovej trati s prekážkami. Pod holým nebom patrí Britovi Chrisovi Rawlinsonovi, 30. Júna 2002 v Sheffilede dosiahol výkon 34,48 sekundy. Nór však už bol v hale lepší, 10. Februára 2018 na 300-metrovom ovále vo fínskom Tampere zabehol čas 34,26.

V hode diskom uvidia diváci súboj majstra sveta z Dauhy 2019 Daniela Stahla zo Švédska s krajanom Simonom Pettersonom a Nórom Olom Stunesom Isenem.

Nezvyčajný bude duel žrdkárov: na štadióne Bislett v Osle budú skákať svetový rekordér Švéd Armad Duplantis a domáci Sondre Guttormsen, no a vo svojom privátnom sektore doma v záhrade vo francúzskom Pérignat-lès-Sarliève bude ich súperom na diaľku Renaud Lavillenie.

V sólobehu, len za pomoci laserového lúča, sa Karoline Bjerkliová Grøvdalová bude snažiť o prekonanie nórskeho rekordu 8:31,75 na 3000 m patriaceho Grete Waitzovej, na 600 m je naplánovaný súboj Nórky Heddy Hynneovej so Švédkou Lovisou Lindhovou (obe pobežia v dráhach) a na 200 m prekážok sa stretnú nórske prekážkarské jednotky, stovkárska Isabelle Pedersenová a štvorstovkárska Amalie Iuelová. Organizátori ešte rokujú s triom súrodencov Ingebrigtsenovcov o disciplínach, v ktorých b mohli na mítingu „The Impossible Games“ súťažiť.

(GB)

Text k foto:

Majster sveta a európsky rekordér na 400 m prekážok Karsten Warholm sa chce v Osle pokúsiť o najlepší výkon histórie v behu na 300 m prekážok.

FOTO SITA/AP

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk