EYOF 2023 v Maribore: Gymerská bude na 400 m obhajovať banskobystrické striebro, Šimková v žrdi bronz

Celkovo 48 športovcov, 26 chlapcov a 22 dievčat, sa predstaví na XVII. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v slovinskom Maribore. Vo výprave sú aj medailistky z minuloročnej edície v Banskej Bystrici, strieborná štvorstovkárka Lenka Gymerská z trnavskej Slávie (tréner Lukáš Kotala) a bronzová košická žrdkárka Anna Šimková (Akademik TU, tréner Ján Sedlák). EYOF 2023 v Maribor esa uskutoční od 23. do 29. júla 2023.

Slovensko bude mať v Maribore zastúpenie v siedmich z jedenástich športov. V nominácii je 15 atlétov, dvojčlenné zastúpenie budeme mať v horskej cyklistike a športovej gymnastike, šesťčlenné v cestnej cyklistike, sedemčlenné v džude, dvanásťčlenné v plávaní a štvorčlenné v tenise. Slovensko neobsadí súťaže v 3×3 basketbale, volejbale, hádzanej a skejtbordingu.

Vo výprave sú dve medailistky z atletických súťaží na EYOF 2022 v Banskej Bystrici. Striebro bude obhajovať na 400 m Lenka Gymerská. Po zranení chrbta sa nedávno do žrdkárskeho sektoru vrátila bronzová medailistka z vlaňajška Anna Šimková.

V atletike budú v Slovinsku súťažiť rovnaké ročníky narodenia ako pred rokom pred Urpínom. Desiatka slovenských „mariborských“ účastníkov si tak zopakuje vlaňajšiu účasť. Medzi nimi aj Peter Dávid (tréner Michal Škvarka), ktorý má dobré vyhliadky na kvalitné umiestnenie v behu na 110 m prekážok. Vlani banskobystrické finále nedokončil.

NOMINÁCIA SLOVENSKA NA EYOF 2023 V MARIBORE (23. – 29. 7.)

ATLETIKA

Chlapci (7): Martin Varhaník (100 m), Peter Dávid (110 m prek., 200 m), Samuel Krepop (400 m), Peter Csikós (800 m), Filip Jančík (3000 m), , Alex Hulka (2000 m prek.), Lukáš Rosenbaum (5000 m chôdza).

Dievčatá (8): Romana Hrnčárová (100 m, 200 m, štafeta), Lenka Gymerská (400 m, štafeta), Laura Frličková (100 m prek., štafeta), Eliška Gašpárková (400 m prek., štafeta), Anna Šimková (žrď), Ema Bendová (diaľka, štafeta), Ema Vaňová (sedemboj, štafeta), Tamara Indrišková (5000 m chôdza).

Realizačný tím: Veronika Ľašová (vedúca výpravy), Milan Laurenčík (technický vedúci výpravy), Lukáš Kotala (tréner), Michal Škvarka (tréner), Ľudovít Žambokréthy (tréner).

(GB, SOŠV)

Text k foto:

Na snímkach postupne Lenka Gymerská, Anna Šimková a Peter Dávid.

FOTO SOŠV/ANDREJ GALICA

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk