Detská atletika už zavítala aj na Základnú školu Ľudmily Podjavorinskej na sídlisku Luník IX v Košiciach

Viac ako 800 detí, ktoré navštevujú Základnú školu Ľudmily Podjavorinskej na Luníku IX v Košiciach, už má svoju školskú náraďovňu bohatšiu o kompletnú sadu pomôcok z projektu Detská atletika. Prekážky, kužele, raketky, medicinbaly, švihadlá, štafetové kolíky a kopec iných pomôcok na rozvoj športových zručností – to všetko môžu už naplno využívať vo svojich športových aktivitách.

Len čo v pondelok ráno o ôsmej zazvonil zvonec na prvú vyučovaciu hodinu, celoslovenskí koordinátori projektu Detská atletika Radovan Tomeček a Jaroslav Dobrovodský pripravili pre detičky štyri súťažné disciplíny na ihrisku pod oknami školských tried.

Malých športovcov privítali na predsedníčka Východoslovenského atletického zväzu (VsAZ) Silvia Hanusová a učiteľ telesnej výchovy na miestnej škole Stanislav Striženec a hneď sa začalo športovať. Postupne, za celé dopoludnie, si zábavné disciplíny vyskúšalo viac ako 120 detičiek od tretieho po šiesty ročník.

„Sme veľmi radi, že sme aj školákom na Luníku IX ponúkli možnosť zapojiť sa do Detskej atletiky. Pána Striženca s deťmi z tejto školy sme stretli už aj na inom atletickom podujatí a videli sme, že tieto deti sú veľmi športovo nadané. Postúpili z neho do celoslovenského finále! S pánom učiteľom Strižencom sme sa preto dohodli, že navštívime aj ich školu, pripravíme športový deň a odovzdáme deťom atletické pomôcky,“ objasňoval Jaroslav Dobrovodský

Malí športovci z Luníka IX postupne absolvovali jednotlivé disciplíny – vyskúšali si skok z miesta, beh cez prekážky, zahádzali si raketkami vortex a otestovali si aj zábavnú prekážkovú dráhu. To všetko za mohutného povzbudzovania ich spolužiakov natlačených v oknách tried! Aj tí, čo nešportovali, chceli prísť na školské ihrisko a vyskúšať si Detskú atletiku. Bolo zjavné, že šport tieto deti veľmi baví a radi medzi sebou súťažia. Boli nesmierne zvedavé, neustále sa vypytovali, ako majú správne hádzať či skákať, aby dosiahli čo najlepšie výkony.

„Na jednotlivých kolách východoslovenskej atletickej ligy žiakov som postrehla, že na ňu chodia súťažiť i deti z tejto školy. Som preto veľmi rada, že vedenie SAZ a koordinátori projektu Detská atletika darovali sadu pomôcok aj pre tieto deti, aby rozvíjali svoje športové schopnosti a talent,“ zdôraznila predsedníčka VsAZ Silvia Hanusová.

Po vyskúšaní si všetkých disciplín dostali deti malý darček – tričko, batôžtek alebo zošiť s logom Detskej atletiky. „Neskôr sme na chodbách školy i v jedálni videli, ako malí atléti hrdo nové tričko alebo batôžtek nosili. Návšteva na Luníku IX bola pre nás milé prekvapenie. Presvedčili sme sa, že vedenie školy a učitelia sa veľmi snažia, aby detičky mali všetko, čo na vyučovanie a športovanie potrebujú. Veríme, že naša sa nová spolupráca bude naďalej rozvíjať,“ vyslovil želanie koordinátorov Detskej atletiky Radovan Tomeček.

FOTO DETSKÁ ATLETIKA

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk