Ema Bendová okorenila titul v päťboji mladších žiačok rekordom SR 3004 bodov

Výbornú sezónu obohatila Ema Bendová (Naša aletika Bratislava) ďalším slovenským rekordom. Na majstrovstvách Slovenska mladšieho žiactva vo viacbojoch v Michalovciach získala nielen titul súčtom 3004 bodov, ale o 24 bodov zlepšila minuloročný slovenský rekord Natálie Bielikovej z MŠK Žiar nad Hronom.

Trinásťročná Bendová, inak dcéra Volkovej trénerky Nade Bendovej, zabehla 60 m prekážok za 9,63 sekundy, kriketovou loptičkou hodila 27,47 m, na 60 m dosiahla 8,30 sekundy, do diaľky skočila 532 cm a záverečnú šesťstovku zabehla za 1:53,41 min. Z piatich disciplín vyhrala tri – obe šesťdesiatky (hôadkú aj s prekážkami) a takisto diaľku.

Striebornú medailu si v konkurencii 34 dievčat vybojovala Karin Králová z AO Partizánske s 2730 bodmi, bronz Tamara Svatíková zo ŠK Jablonica (2649 bodov s tesným 4-bodovým náskokom pred Tamarou Zálesňákovou z AC Malacky.

V päťboji chlapcov zvíťazil Filip Tököly z AC Nové Zámky (tréner Jaroslav Horák) so ziskom 2361 bodov. V jednotlivých disciplínach dosiahol nasledovné výkony – 60 m prek.: 10,16, kriketová loptička: 47,82, 60 m: 8,26, diaľka:495, 600 m: 1:47,92. Ďalšie dve medailové priečky obsadili Matej Dzian z klubu Atletika Nové Mesto nad Váhom s 2292 bodmi a Miroslav Krchňavý (AK UMB Banská Bystrica), ktorý nazbieral 2230 bodov. O medaily bojovalo dovedna 25 chlapcov.

(GB)

Text k foto:

Trio najlepších v päťboji mladších žiačok (zľava): Králová, Bendová, Svatíková. Na druhej snímke medailisti v súťaži chlapcov Dzian, Tököly a Krchňavý.

FOTO ARCHÍV (nb)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk