Dorastenecký míting v znamení plnenia limitov na ME U18 a EYOF

Na štadióne Technickej univerzity v Košiciach sa v sobotu 18. júna uskutoční špecializovaný dorastenecký míting. Organizátor podujatia vypísal 15 disciplín pre atlétov narodených v rokoch 2005 a 2006, prípadne mladších.

„Chceli sme dorastencom zorganizovať jeden prémiovejší míting, ktorý by mladé talenty motivoval k dobrým výkonom aj formou hodnotných vecných cien, ktoré sa budú udeľovať za tri najlepšie výkony podujatia,“ vysvetlil generálny sekretár zväzu Vladimír Gubrický. Vecnú cenu od SAZ však získa aj víťaz každej disciplíny.

Termínová listina v naplno rozbehnutej sezóne je plná, no napriek tomu sa podarilo takéto podujatie v expresnom čase pripraviť tak, že sa prvá edícia uskutoční na východe republiky. „V ďalších ročníkoch by sme chceli, aby sa miesto konania postupne striedalo po celom Slovensku. Máme teraz veľa nových štadiónov a preto verím, že už v roku 2023 bude druhý ročník na niektorej z novo otvorených dráh,“ doplnil Vladimír Gubrický.

Nemej zaujímavým faktorom je aj to, že tieto vekové kategórie môžu ešte stále plniť limity na blížiace sa veľké mládežnícke podujatia. V prípade majstrovstiev Európy kategórie U18 v Jeruzaleme je táto možnosť do 19. júna a v prípade Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF, ktorý uskutoční na národnom atletickom štadióne v Banskej Bystrici je možnosť plnenia limitov do 4. júla.

„Ak budú v Košiciach priaznivé poveternostné podmienky tak si myslím, že najmä na šprintoch máme niekoľko kandidátov na zdolanie účastníckeho limitu pre šampionát v Jeruzaleme. Na stovke, ale aj dvojstovke bol na dorasteneckom republikovom šampionáte blízko napríklad Timotej Filip Janáč. Medzi dorastenkami má rovnaké šance stále aj Diana Devaldová. A limit na EYOF by mohla na dvojstovke zdolať aj Michaela Mišková. No naozaj bude veľa zálež od toho, či šprintérom pomôže vietor,“ zhodnotil možnosti šéftréner mládeže do 18 rokov Milan Laurenčík„To čo nepoteší šprintérov na najkratších vzdialenostiach môže naopak pomôcť napríklad štvorstovkárom. Blízko k limitu na U18 je aj Patrik Graban na hladkej a na prekážkovej by mohla zabojovať Ema Vaňová o miestenku do tímu EYOF,“ doplnil zoznam možných limitárov Milan Laurenčík

Majstrovstvá Európy U18 sa v izraelskom Jeruzaleme uskutočnia od 4. do 7. júla 2022. Účastnícky limit splnilo do 12.6. štrnásť slovenských atlétov. Niektorý z limitov na EYOF má aktuálne splnených už 38 mladých reprezentantov z ktorých bude Slovensko reprezentovať maximálne povolených 28 atlétov.

Košický dorastenecký míting sa v sobotu 18.6. začne o 15:55 krátkymi prekážkami a tesne pred šiestou ho ukončia dvojstovky. 

Disciplíny dorasteneckého mítingu:

Dorastenci: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 110 m pr. 91,4, diaľka, disk 1,5 kg

Dorastenky: 100 m, 200 m, 400 m, 100m p 76,2-8,5, 400 m pr. 76,2, 2000 m pr. 76,2, výška, žrď, diaľka, disk 1 kg, kladivo 3 kg

(SAZ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk