Do tréningového kempu Slovákov zavítali japonskí novinári, Volko sa nezmestil do autobusu

Slovenskí atléti v tréningovom predolympijskom kempe v Urajasu mali dnes mediálny deň. Olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth, niekdajšia dvojnásobná vicemajsterka Európy v hode kladivom Martina Hrašnová a čerstvá majsterka Európy do 23 rokov v behu na 400 m prekážok Emma Zapletalová debatovali v stredu predpoludním s miestnymi novinármi.

Do kempu slovenských atlétov zavítal v stredu predpoludním i primátor 170-tisícového Urajasu Ecuši Učida, ktorému šéf nášho tréningového kempu Vladimír Gubrický odovzdal na pamiatku tričko z kolekcie slovenského olympijského tímu Tokio 2020.

Snaha šprintérskeho rekordéra Jána Volka zatrénovať si (aj s možnosťou vyskúšať si štartéra) na Olympijskom štadióne v Tokiu, ktorý bude centrom atletických olympijských súťaží, dnes nevyšla.

„Žiaľ, nedostali sme sa s trénerkou do autobusu nejako to zle vypočítali. Na dopravu čakalo asi tristo ľudí…,“ vysvetľoval halový exmajster Európy na 60 m z Glasgowa 2019. „Preto sme sa vybrali na tréningový. Ja len dúfam, že v deň pretekov  bude autobusov dosť a na štadión sa dostanem včas.“

Volko aj s trénerkou Naďou Bendovou je od utorka už v olympijskej dedine, kam sa presťahoval z tréningového kempu v Urajasu v prvej várke slovenských atlétov. Okrem nich sú tam už aj osemstovkárka Gabika Gajanová, fyzioterapeutka Claudia Hladíková a šéftréner SAZ Martin Pupiš. V stredu sa s Urajasu rozlúčili prekážkarka na 400 m Emma Zapletalová s koučom Petrom Žňavom, Volkov silový kouč Róbert Kresťanko a v sobotu 31. júla prídu do olympijskej dediny obaja kladivári Martina Hrašnová, Marcel Lomnický s trénermi Rudolfom Lukáčom a Liborom Charfreitagom.

FOTO SAZ (vg, nb)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk