Detská atletika: Po úspešných krajských kolách Detskej P-T-S a štafetovej ligy budú najmenší súťažiť i pred mítingom P-T-S

Po uvoľnení reštrikčných opatrení po koronavírusovej pandémii postupne ožili i aktivity v rámci úspešného celoslovenského projektu Detská atletika. Rozbehli sa dve populárne súťaže – Detská P-T-SDetská štafetová liga. Vo všetkých krajských mestách sa už uskutočnili krajské kolá.

Deti súťažili v rôznych disciplínach: v behu cez prekážky, v hod vortexovými raketami, vo vytrvalostnom behu či v skoku do diaľky z miesta a mnohých ďalších. Na všetkých súťažiach Detskej P-T-S sa zúčastnilo dovedna až 110 družstiev v mladšej i staršej vekovej kategórii, v Detskej štafetovej lige , kde si najmenší adepti atletiky otestovali svoju rýchlosť v štafete na 4 x 60 m, sa predstavilo až 115 štafiet. Najvyššia účasť bola v Bratislave, kde prišlo súťažiť viac ako 150 detí.

Veľmi sa tešíme, že o preteky v rámci projektu Detská atletika je aj po prestávke zavinenej koronakrízou veľký záujem. Aj preto sa vedenie Slovenského atletického zväzu rozhodlo usporiadať ako súčasť 55. ročníka medzinárodného mítingu P-T-S v modernom športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne aj Detskú P-T-S 2020. Uskutoční sa v piatok 11. septembra v predpoludňajších hodinách a pre deti budú pripravené zaujímavé súťaže.

V tomto roku bude veľká novinka, že sa na preteky bude môcť prihlásiť jedno družstvo z každého klubu prípadne atletickej škôlky z celého Slovenska. Na budúci týždeň sa uskutoční porada krajských koordinátorov Detskej atletiky a následne sa kluby dozvedia všetky podstatné informácie k Detskej P-T-S 2020 v Šamoríne.

„Ak nám aktuálna situácia ohľadom epidemiologického vývoja bude priať, tak očakávame veľký záujem o toto podujatie. V Šamoríne radi privítame každú malú atlétku a malého atléta. Pre všetky deti bude pripravená drobná pozornosť a najlepším družstvám už tradične odovzdajú ceny najlepší slovenskí atléti,“ informovali koordinátori projektu Detská atletika.

(JD, RT, VĽ)

Text k foto:

Momentky z krajských kôl Detskej P-T-S a Detskej štafetovej ligy z Nitry, Banskej Bystrice, Trnavy a Prešova.

FOTO DETSKÁ ATLETIKA

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk