ŠK ŠOG Nitra siedmy raz za sebou najúspešnejší v bodovaní klubov na Slovensku

Najúspešnejším slovenským atletickým klubom sa na základe bodovania (1. – 8. miesto) na všetkých tohtoročných slovenských šampionátoch stal už siedmy raz za sebou ŠK ŠOG Nitra. Náskok nitrianskych gymnazistov pred banskobystrickou Duklou sa však z minuloročných 158,5 bodu scvrkol na 30. Najväčší rozdiel medzi ŠK ŠOG a druhým klubom v poradí bol až 280 bodov v roku 2017. V tomto roku nazbieral víťazný nitriansky klub 998 bodov, druhá Dukla 968, tretiu pozíciu obhájila Slávia ŠG Trenčín. Nováčikom v elitnej desiatke v porovnaní s rokom 2018 je novovzniknutý klub Naša atletika Bratislava na deviatej priečke.

V počte medailí i v počte titulov na slovenských šampionátoch dominovala banskobystrická Dukla so 100 cennými kovmi a jej zbierka 43 – 34 – 23 bola aj najcennejšia. Len o jednu medailu menej nazbierali nitrianski gymnazisti (38 – 33 – 28). Tretí najvyšší počet medailí aj titulov si vybojovali trenčianski atléti a atlétky (27 – 19 – 28).

Z minuloročnej prvej desiatky vypadli Slávia UK Bratislava (z 9. na 13. miesto) a AK ZŤS Martin (z 10. na 11. miesto). Na tohtoročných slovenských atletických šampionátoch bodovalo 93 klubov (o sedem viac ako vlani), aspoň jednu medailu získalo 75 klubov, presne taký istý počet ako vlani.

(GB)

Poradie úspešnosti slovenských atletických klubov na M-SR 2019 podľa bodovania (1. – 8. miesto):

1. (1.) ŠK ŠOG Nitra 998 bodov (38 – 33 – 28)
2. (2.) ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 968 (43 – 34 – 23)
3. (3.) Slávia ŠG Trenčín 785,5 (27 – 19 – 28)
4. (5.) Slávia STU Bratislava 654,5 (14 – 11 – 26)
5. (7.) AK Slávia TU Košice 549 (8 – 20 – 17)
6. (6.) AK Spartak Dubnica n/V. 540 (15 – 19 – 21)
7. (4.) AC Stavbár Nitra 531 (19 – 19 – 10)
8. (11.) AŠK Slávia Trnava 499,5 (8 – 15 – 23)
9. (–) Naša atletika Bratislava 465,5 (11 – 13 – 14)
10. (8.) AC Nové Zámky 414 (12 – 17 – 9)
11. (10.) AK ZŤS Martin 345, 12. (9.) Slávia UK Bratislava 289, 13. (41.) TJ Obal servis Košice 268, 14. (26.) 1. AK Humenné 240, 15. (12.) AK Bojničky 233, 16. (27.) AŠK Slávia Spišská Nová Ves 222, 17. (13.) Akademik TU Košice 206, 18. (31.) Atletika Nové Mesto nad Váhom 191, 19. (16.) AC Malacky 186,5, 20. (23.) CVČ Liptovský Mikuláš 185.