ČSOB bude podporovať maratón v Bratislave ďalších sedem rokov, registrácia na 15. ročník je spustená

Čas neúprosne beží, nestíhajú mu ani najlepší maratónci. Podujatie, ktorého vznik spočiatku vyvolával množstvo otáznikov, no rýchlo sa stalo jedným z najpopulárnejších a najmasovejších na Slovensku, oslávi na budúci rok malé jubileum. Bratislavský mestský maratón – ČSOB Bratislava Marathon – sa pobeží už pätnásty raz. V doterajších 14 ročníkoch sa na ňom zúčastnilo 91-tisíc bežcov, ktorí nabehali dovedna viac ako 1,3 milióna kilometrov!

Organizátori v utorok spustili registráciu a očakávajú, že aj vďaka novinkám sa 4. a 5. apríla 2020 dá v slovenskej metropole do pohybu v rôznych disciplínach od pretekov lezúňov až po kráľovský maratón (42,195 km) približne 13 až 14-tisíc bežcov.

„Ak by nefungoval dôležitý trojuholník partneri, mesto, organizátori, asi by sme už neexistovali. Našťastie, vďaka generálnemu partnerovi, spoločnosti ČSOB, a spolupráci s magistrátom ideme ďalej,“ zdôraznil riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič, ktorý mal vážny dôvod na radosť. Organizátori sa totiž  dohodli s generálnym partnerom na ďalšej, až sedemročnej spolupráci. „Toto je pre nás veľmi dôležitá záruka stability a možnosti napredovať. Máme mnohé spoločné vízie, ktoré chceme v budúcnosti zrealizovať. Jedna z nich je napríklad edukácia rekreačných bežcov v rôznych oblastiach – od výživy po tréningy.“

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB Daniel Kollár, pravidelný aktívny účastník bratislavského mestského maratónu, pri príležitosti predĺženia podpory podujatia zdôraznil, že istota finančného zabezpečenia je v dnešnej dobe veľmi dôležitá.

„Keďže ČSOB Bratislava Marathon je úžasné podujatie, ktoré podporujeme už 12 rokov, rozhodli sme sa podporovať ho naďalej. Bratia Jozef a Peter Pukalovičovci sa podujali na odvážny počin, keď sa rozhodli vrátiť do Bratislavy maratón. Vyšlo im to a dnes organizujú n naozaj výnimočné podujatie,“ podotkol Daniel Kollár. „Spája nás aj propagácia zdravého životného štýlu, ktorá je súčasť našej značky. Preto podporujeme i behy v rôznych regiónoch Slovenska. Už teraz sa teším na 15. ročník.“

Okrem certifikátu päťhviezdičkového podujatia Európskej atletiky (EA) sa v jubilejnom ročníku bude môcť bratislavský mestský maratón pýšiť aj tým, že v roku 2020 bude jedným zo 150 svetových bežeckých podujatí zaradených do XIII. série prestížneho svetového seriálu Abbot World Marathon Majors Wanda, v ktorom od 13. 10. 2019 do 11. 10. 2020 zbierajú vytrvalci vo veteránskych vekových kategóriách (40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, nad 80 rokov) body do rebríčka a bojujú o miestenku na MS v roku 2021.

„Organizátori seriálu Abbot World Marathon Majors Wanda nás doň zaradili na základe úspešného predošlého ročníka. Je to pre nás veľká česť a uznanie,“ povedal šéf ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

„Sme skutočne nadšení reakciami na svetové rebríčky rôznych vekových skupín AbbottWMM Wanda,  ktoré dostávame z maratónov na celom svete. Ročne sa na pretekoch našej série zúčastní viac ako 125 000 bežcov vo veku nad 40 rokov,“ odkázal Tim Hadzima, výkonný riaditeľ Abbott World Marathon Majors Wanda. „Nový systém umožní, aby sa ešte viac bežcov stalo súčasťou tejto veľkej rodiny. Systém AbbottWMM dáva bežcom šancu behať celý rok a na celom svete. Vznikom tejto série sme im chceli dať šancu získať uznanie, aké nikdy predtým nedostali. Sme hrdí, že môžeme spolupracovať s našimi partnermi, aby sa maratónsky beh v rôznych vekových kategóriách pozdvihol na vyššiu úroveň,  a aby sme zviditeľnili úspechy týchto bežných šampiónov.“

Organizátori ČSOB Bratislava Marathon si od zaradenia do tohto seriálu sľubujú i vyšší počet zahraničných účastníkov v maratóne a polmaratóne. „Aj preto chceme naše podujatie cielene prezentovať i v cudzine. Potenciálnym záujemcom, keďže ide o 15. ročník, ponúkneme 15 dôvodov, prečo bežať práve v Bratislave. Samozrejme, náš cieľ je zvýšiť počet štartujúcich, ale nie silou-mocou. Verím, že prirodzene sa nám podarí posunúť celkový počet účastníkov niekam medzi 13 a 14-tisíc,“ skonštatoval riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

Organizátori očakávajú v tomto roku 100-tisíceho bežca, bude to ten, ktorému pridelia po prihlásení sa štartové číslo 4045. V deň začiatku registrácie na 15. ročník zverejnili aj 15 noviniek a benefitov pre záujemcov o štart, ktoré pripravili v spolupráci s partnermi.

„Na spadnutie je aj dohoda so Slovenským atletickým zväzom, že na budúci rok bude maratón v Bratislave aj slovenským šampionátom, čo, verím, prinesie aj zvýšený záujem zo strany výkonnostných bežcov a zvýši kvalitu podujatia,“ nádejal sa Pukalovič.

Dôležitý partner ČSOB Bratislava Marathon je od jeho vzniku aj mesto Bratislava. „Vnímame ho ako komunitné podujatia, na ktorom sa stretávajú rodiny či priatelia, takže je to jeden z ´mestotvorných´ prvkov. Preto sa v rámci našich možností snažíme podať maratónu pomocnú ruku,“ pripomenul na utorkovom stretnutí s médiami v červenom salóne Primaciálneho paláca viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer, ktorý sa so svojimi kolegami zo zastupiteľstva a radnice – podobne ako generálny riaditeľ ČSOB Daniel Kollár – tiež chystá otestovať si počas bratislavského bežeckého víkendu 4. a 5. apríla 2020 sily v štafete.

(GB)

Texty k foto:

Zľava: Jozef Pukalovič, šéf ČSOB Daniel Kollár a viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer.

FOTO JÁN LUKY

Účastnícke medaily bratislavského mestského maratónu.

FOTO JÁN LUKY

Na tlačovej konferencii Daniel Kollár (vpravo) a šéf bratislavského mestského maratónu Jozef Pukalovič podpísali dohodu o spolupráci na ďalších sedem rokov.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk