Chodci z tréningovej skupiny Romana Benčíka sa na ME družstiev pripravujú na osvedčenom mieste na Štrbskom Plese

Tréningová skupina chodeckého kouča Romana Benčíka sa na májové ME v chôdzi družstiev v Poděbradoch (21. 5.) pripravuje na trojtýždňovom sústredení na tradičnom a obľúbenom mieste – na Štrbskom Plese.

„Štrbské Pleso sme si zvolili podobne ako už mnohokrát pre dobré klimatické i tréningové podmienky a vhodnú nadmorskú výšku. Príprava ide podľa plánu, nikoho netrápia zdravotné problémy. Dominik Černý aj dievčatá, Hanka Burzalová a Ema Hačundová, sú pri chuti, v tréningoch sa výkonnostne posúvajú, čo ma veľmi teší,“ skonštatoval kouč Roman Benčík, ktorý je zároveň aj šéftréner chodeckej reprezentácie SR.

„K dispozícii máme fyzioterapeutov z Dukly Mareka Vrbu a Denisa Freudenfelda. Chodia za nami na ´striedačku´  a výraznou mierou prispievajú k tomu, aby naša príprava mala potrebnú kvalitu. Žiaľ v tréningovom kempe chýba pre zdravotné problémy Klaudia Žárska.“

So skupinou Romana Benčíka sa vo Vysokých Tatrách pripravujú aj dorastenka Tamara Indrišková z Trnavy, mladí Martinčania Ivana Dudová a Tomáš Mencel. „Benčíkovci“ občas s tréningom pomôžu aj chodeckým kolegom z Česka.

Slovenskí chodeckí reprezentanti si prípravu  spestrili tréningom mimo Štrbského Plesa. Intervalový tréning 10 x 400 m absolvovali na ovále nového štadióna v Spišskej Novej Vsi.

„Vedeli sme, že na Spiši vyrastá nádejný chodec Adam Veisenpacher, ktorý v kategórii mladších žiakov dosahuje zaujímavé výkony – okrem iného vyhral vo svojej kategórii Banskobystrický chodecký míting – preto som oslovil jeho otca a zároveň trénera s ponukou, aby si zatrénoval s reprezentantmi.

Z našej strany to bola akási podpora jeho chodeckých ambícií. Videl, ako sa pripravujú naši najlepší a dokonca si s Dominikom Černým aj trošku zasúťažil, keď s ním finišoval na posledných 50 metroch Dominikových dvoch 400-metrových úsekov. Verím, že toto stretnutie bude Adama motivovať do ďalšieho chodeckého tréningu. Teší ma, že aj na východe Slovenska vyrastajú noví a šikovní chodci. Verím, že ich bude čoraz viac,“ nádejal sa chodecký šéftréner Roman Benčík.

FOTO SAZ (rb)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk