Bežecké talenty Gajanová, Paulíny a Revaj trénujú pod vedením kouča Pavla Slouku na Kanárskych ostrovoch

Tréningové centrum Monte Gordo na juhu Portugalska, kde sa pripravovala v závere minulého roka, vymenila za Kanárske ostrovy. Líderka lanských európskych tabuliek v behu na 800 metrov do 23 rokov a štvrtá na kontinentálnom šampionáte tejto vekovej kategórie Gabriela Gajanová sa na letnú atletickú sezónu s prívlastkom olympijská pripravuje od 25. januára v Maspalomase na ostrove Gran Canaria.

Dvadsaťročná gymnazistka z Bobrovca však pod dohľadom kouča Pavla Slouku nepripravuje na „Kanároch“ sama. Tréningové kilometre a formu na leto tam naberajú aj bronzový na ME do 18 rokov v Győri 2018 na 1500 m a už aj slovenský juniorský rekordér na 1000 m Andrej Paulíny, a ďalší talent, štvrtý z minuloročného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v Baku v behu na 800 m Filip Revaj. Štvrtý do partie je Gajanovej špeciálny sparingpartner, vlaňajší dorastenecký vicemajster Slovenska na 3000 m Martinčan Adam Ulbricht.

O pohodový priebeh sústredenia sa okrem kouča starajú i ďalší dvaja dôležití ľudia. „Sú s nami bývalý popredný slovenský štvorstovkár Miro Vavák z bratislavskej FTVŠ UK, ktorý sa podieľa na kondičnej príprave a rozbore techniky behu, a takisto fyzioterapeutka Soňa Palovičová,“ informoval tréner Pavel Slouka.

Jeho tréningová skupina sa bude na Kanárskych ostrovoch pripravovať do 15. februára, čiže konca tohto týždňa.

„Našli sme tu – ako zvyčajne – super podmienky, tréningové aj klimatické. Vonku je slnečno, od 22 do 28°C, zatiaľ nepadla ani jedna dažďová kvapka. Kilometre ´točíme´ predovšetkým v bežeckom parku v Maspalomase. Na tréningoch sa nám darí, za čoho mám veľkú radosť,” prezradil martinský kouč.

“Bývame v osvedčenom komplexe Vistaflor, kam sme chodil s Luciou Klocovou a aj tréningovou skupinou Jarmily Kratochvílovej už od roku 2002. Keďže všetko, čo Maspalomas ponúka, nám vyhovuje, nevidel som dôvod hľadať niečo iné. Máme skvelé podmienky na tréning i kvalitné zázemie,“ pochvaľoval si Pavel Slouka.„Darmo, Európa je Európa. Kanárske ostrovy nie sú príliš ďaleko, väčšinou sú tu dobré klimatické podmienky, európska strava.“

(GB)

Texty k foto:

Slovenská bežecká enkláva v Maspalomase (zľava): Pavel Slouka, Miroslav Vavák, Andrej Paulíny, Filip Revaj, Adam Ulbricht, Gabriela Gajanová, Soňa Palovičová.

FOTO SAZ (ps)

Na tréningu (zľava): Gajanová, Revaj, Paulíny, Ulbricht.

FOTO SAZ (ps)

Cieľ dvojice Pavel Slouka – Gabriela Gajanová pre rok 2020 je jasný: kvalifikovať sa na olympijské hry v Tokiu.

FOTO SAZ (ps)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk