Banská Bystrica pripravená na organizáciu EYOF 2021, podujatiu šéfuje Peter Korčok

Predstavitelia zúčastnených miest a organizácií vo štvrtok predpoludním podpísali Memorandum o spolupráci a podpore Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021 v Banskej Bystrici. Signatármi sa stali zástupcovia Slovenského olympijského a športového výboru, Univerzity Mateja Bela, Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, Banskobystrického samosprávneho kraja a miest Banská Bystrica, Zvolen, Brezno a Žiar nad Hronom.

Na čele organizačného výboru podujatia je prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) a zároveň viceprezident SOŠV Peter Korčok (na snímke).

“Nasledujúce dva roky sa plne sústredíme na dobudovanie športovísk a ubytovacích kapacít pre približne 3 600 športovcov a členov ich sprievodu z 50 európskych krajín. V zástupcoch mesta Banská Bystrica a v spolupracujúcich samosprávach vidím silnú podporu pre túto myšlienku. Preto verím, že Slovensko zanechá v celej športovej verejnosti silný dojem z tohto podujatia,“ poznamenal Korčok.

Mesto Banská Bystrica sa cíti byť pripravené na to, aby hostilo významné podujatie pre mládež z celej Európy.

“Urobíme všetko pre to, aby letný EYOF 2021 bol výnimočným športovým sviatkom nielen pre športovcov samotných, ale aj pre celú športovú verejnosť, ktorá navštívi počas tohto olympijského festivalu naše mesto,“ podotkol primátor Ján Nosko.

“Slovenský olympijský a športový výbor našiel v zástupcoch mesta Banská Bystrica a celého banskobystrického regiónu silných partnerov, ktorí majú odvahu a chuť pripraviť letný EYOF 2021. Ten významným spôsobom pritiahne nielen mediálnu pozornosť, ale aj pozornosť širokej verejnosti doma aj v okolitých krajinách. Dnes podpísané Memorandum je prejavom toho, že EYOF 2021 má viac ako mestský charakter, má regionálny význam a verím, že investície súvisiace s prípravou športovísk na toto podujatie obohatia celý banskobystrický región,“ povedal prezident SOŠV Anton Siekel.

EYOF 2021 sa pôvodne mal konať v Košiciach, ale koncom marca toto mesto odstúpilo od organizácie podujatia. SOŠV v úvode mája rozhodol o pridelení organizácie Banskej Bystrici, súhlasné stanovisko neskôr dala aj exekutíva Európskych olympijských výborov (EOV) a v júni hlasovali za organizáciu aj poslanci mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici.

EYOF je multišportové olympijské podujatie európskeho charakteru pre mládež vo veku od 14 do 18 rokov. Premiérovo sa konal v roku 1991 v belgickom Bruseli. Zimnú verziu EYOF v roku 1999 hostil slovenský región Poprad-Tatry.

(SITA)

FOTO SITA/PETER RUSKO

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk