Atléti budú mať pred OH v Tokiu v areáli Meikai University na prípravu výborné podmienky

Vo štvrtok 12. marca, v deň, keď v antickej Olympii zapálili oheň Hier XXXII. olympiády v Tokiu, sa z dejiska olympijských hier vrátila delegácia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Prezident SOŠV Anton Siekel, generálny sekretár SOŠV Jozef Liba, riaditelia troch oddelení a ďalšie pracovníčky SOŠV boli v Tokiu od pondelka na poslednej väčšej inšpekčnej ceste.

Do začiatku OH by ešte dejisko hier mal navštíviť designovaný vedúci slovenskej výpravy, športový riaditeľ SOŠV Roman Buček, ktorý musí riešiť logistické veci okolo pobytu „dislokovanej“ menšej atletickej časti našej výpravy v Sappore, kde sa uskutočnia chodecké a maratónske súťaže.

Počas troch dní pobytu absolvovali členovia delegácie SOŠV viaceré pracovné stretnutia a navštívili aj areál Meikai University v mestečku Urajasu v metropolitnom Tokiu, kde budú mať predolympijský kemp naši atléti. Zo stanice metra Toyosu sa tam metrom a vlakom dá dostať približne za pol hodiny. Urajasu je veľmi sympatické mestečko s množstvom zelene, v okolí modernej univerzity Meikai je množstvo malých domčekov. Predstavuje ideálne miesto na predolympijský kemp.

Prezident SOŠV Anton Siekel: „Je úžasná vec, že sa nám podarilo využiť naše vzťahy s Japonským olympijským výborom. Dostali sme sa k priestorom, ktoré umožnia našim športovcom dobre sa pripraviť na olympijské boje. Spolupráca s univerzitou môže byť aj začiatkom dlhodobej spolupráce, ako sme to naznačili pri rozhovoroch so zástupcami jej vedenia. Nemusí sa olympijskými hrami končiť, ale môže po nich pokračovať.“

(SOU)

Text k foto:

Atleticko-futbalový štadión Meikai University v Urajasu, v pozadí budova školy, ktorá poskytne našim atlétom priestory na predolympijský kemp

FOTO SOŠV/ĽUBOMÍR SOUČEK

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk