Aj Slovensko bude mať zastúpenie v štafete s olympijským ohňom pred Hrami XXXIII. olympiády v Paríži. Jeden z úvodných úsekov na francúzskej pôde v Marseille pobeží 9. mája úspešná atlétka a triatlonistka Loriana Popovičová z Košíc.

Aj Slovensko bude mať zastúpenie v štafete s olympijským ohňom pred Hrami XXXIII. olympiády v Paríži. Jeden z úvodných úsekov na francúzskej pôde v Marseille pobeží 9. mája úspešná atlétka a triatlonistka Loriana Popovičová z Košíc.

Olympijský oheň zapália v duchu tradícií s pomocou slnečných lúčov v antickej Olympii v utorok 16. apríla. Následne sa pochodeň s ohňom vydá do Atén a následne ju loďou prevezú do Marseille, kde ju privítajú 8. mája. Štafeta s olympijským ohňom vyvrcholí na otváracom ceremoniáli v Paríži v piatok 26. júla.

Francúzski organizátori sa rozhodli na úvodné úseky pozvať zástupcov 27 krajín Európskej únie plus Ukrajiny. Bežcov vyberali francúzske ambasády v jednotlivých štátoch.

„Vybrali sme si Lorianu Popovičovú, ktorá je úspešná športovkyňa a zároveň aj študuje na bilingválnom gymnáziu. Zapojí sa do štafety zástupcov krajín Európskej únie a Ukrajiny. Každý z vybraných účastníkov by mal odbehnúť s ohňom približne 400 m,“ informoval Didier Rogasik z tlačového oddelenia Francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku.

Osemnásťročná Košičanka Loriana Popovičová sa venuje atletike a triatlonu. V tomto roku získala titul juniorskej majsterky SR v hale na 1500 m, vlani sa stala juniorskou šampiónkou na 3000 a 5000 m.

V školskom roku 2021/22 navštevovala v rámci študijného pobytu vo Francúzsku gymnázium v meste Mazamet.

(SOŠV/SAZ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Najčítanejšie články