Zomrela bývalá mládežnícka chodecká šampiónka Nikoleta Abbatantuono

Nitrianska i slovenská atletika smúti. Vo veku 20 rokov zomrela v utorok 2. júla bývalá slovenská mládežnícka chodecká reprezentantka z ŠK ŠOG Nitra Nikoleta Abbatantuono.

Hoci bojovala statočne ako na chodeckých tratiach, dvojročný súboj so zákernou chorobou nevyhrala. Tá bola prisilný súper pre mladé dievča ťažko skúšané životom, ktoré vyrastalo so súrodencami Ambrou a Matteom u babičky, keďže rakovina vzala do neba aj jej mamku.

Najväčším úspechom viacnásobnej majsterky SR v mládežníckych kategóriách, ktorú od jej jedenástich rokov viedol tréner Peter Mečiar, bol štart na MS 2013 do 18 rokov v Donecku, kde skončila na 26. mieste v pretekoch na 5000 m.

Posledná rozlúčka s Nikoletou Abbatantuono bude pondelok 9. júla o 16.30 h v rímsko-katolíckom kostole v Nitrianskych Hrnčiarovciach.

Odpočívaj v pokoji, Nika!

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk