Zapletalová na MSJ hladko do semifinále na 400 m prekážok, dosiahla siedmy najlepší čas

Slovenská reprezentantka Emma Zapletalová (ŠK ŠOG Nitra) na XVII. juniorských majstrovstvách sveta vo fínskom Tampere bez problémov postúpila do semifinále behu na 400 m prekážok. V stredajšom IV. rozbehu finišovala druhá časom 58,45 sekundy a priamo sa kvalifikovala medzi 24 najlepších. Zverenka Petra Žňavu, ktorú predstihla len Švajčiarka Yasmin Gigerová (58,18), dosiahla celkovo siedmy najlepší výkon zo 46 štartujúcich.

Zapletalová bežala od úvodu výborne, do cieľovej rovinky vbiehala na prvej priečke, no postupne sa pred ňu dostala vlaňajšia juniorská majsterka Európy z Grosseta Gigerová, ktorá má osobný rekord 55,90 sekundy. V ďalších rozbehoch dosiahli lepšie časy ako 18-ročná Nitrianka ešte Juhoafričanka Van der Waltová (57,78), Santiagová z Kanady (58,09), Jamajčanka Salmonová (58,14), Gallegová zo Španielska (58,27) a Američanka Jaworská (58,42).

Emma Zapletalová: “Cítila som sa dobre, bežalo sa mi fajn a postup ma veľmi potešil. Ak by som ťahala naplno až do záveru, čas by bol ešte lepší. Na konci som si už len strážila istotu priameho postupu a šetrila sily na zajtrajšie semifinále.”

Zapletalová absolvovala v Tampere v tomto roku svoju tretiu štvorstovku s prekážkami. Za vlastným juniorským rekordom SR 57,95 zo 16. júna z medzištátneho päťstretnutia Česko – Poľsko – Maďarsko – Slovinsko – Slovensko vo Vyškove zaostala o 50 stotín. Okrem toho štartovala v tejto disciplíne aj v 1. kole slovenskej ligy v Košiciach (59,51).

Z každého zo šiestich rozbehov na 400 m prekážok na MSJ postúpili priamo prvé tri a z nepostupujúcich ešte šestica s najlepšími časmi. Semifinále je vo štvrtok o 17.50 h.

V stredu sa zo slovenských nádejí predstaví v III. semifinále o 16.24 h Gabriela Gajanová. Zverenka Pavla Slouku nie je bez šance na postup do finále, kam sa priamo kvalifikujú prvé dve bežkyne z každého semifinále plus ďalšie dve s časmi. Gajanová má z dievčat v III. rozbehu tretí najlepší tohtoročný výkon (2:03,52), nebeží s ňou ani jedna z kvarteta afrických favoritiek.

Výsledky Slovákov – streda:

JUNIORKY

400 m prek. – rozbehy, IV.: 2. Emma Zapletalová 58,45 – postúpila do semifinále (celkovo 7. najlepší čas).

(GB)

Texty k foto:

Emma Zapletalová sa teší z postupu.

FOTO MARTIN ILLÉŠ

Emma Zapletalová na rozcvičovacom štadióne s trénerom Petrom Žňavom.

Zapletalova: cítila som sa dobre. Bežali sa mi fajn. Postup má potešil. Verím že čas by bol lepši keby taham až do záveru. V závere som išla na istotu a posetrila sily na zajtra.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk