Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

NITRA: 25. ročník Nitrianskej hodinovky

Muži (absolútne poradie, 1 h): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 17 628 m, 2. Adam Klbik (BK Duslo) 15 530, 3. Michal Šebeňa (Atléti Vráble) 15 225.

Ženy (absolútne poradie, 1 h): 1. Jana Kleskeňová (AC Stavbár Nitra) 14 523 m, 2. Jana Genčurová (AŠK Slávia Trnava) 12 763, 3. Kornélia Holubeková (AC Stavbár Nitra) 11 880.

VINNÉ: Krosak pod hradom

Muži (absolútne poradie, 9 km, prevýšenie 250 m): 1. Roman Bak (Generali balans) 35:46 min, 2. Viliam Novický (MARAS team) 36:35, 3. Michal Ivančo (ŠK Banské) 37:36.

Ženy (absolútne poradie, 9 km, prevýšenie 250 m): 1. Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) 43:35 min, 2. Alena Farkašová (AC Michalovce) 45:28, 3. Eva Reiszová (Svinica) 47:14.

Muži (absolútne poradie, 4 km, prevýšenie 60 m): 1. Miroslav Volovár (Vinné) 20:16 min.

Ženy (absolútne poradie, 4 km, prevýšenie 60 m): 1. Monika Bežovská (Michalovce) 21:36 min.

MALACKY: 36. ročník Malackej desiatky

Muži (absolútne poradie, 9,9 km): 1. Marek Ondrovič 32:46,71 min, 2. Jakub Kopiar (obaja AC Malacky) 34:07,74, 3. Ján Matúš (AK Junior Holíč) 34:12,90.

Ženy (absolútne poradie, 9,9 km): 1. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 39:54,74 min, 2. Eva Vengerová (Frasier) 43:24,46, 3. Mária Ullerová (Studienka) 44:11,24.

BANSKÉ: 11. ročník Behu do vrchu Banské – Mlačky

Muži (absolútne poradie, 6,4 km, prevýšenie 326 m): 1. Jaroslav Szabo 24:48 min, 2. Adam Tomeček (obaja TJ Obal servis Košice) 26:27, 3. Tomáš Kamas (TJ Tatran Spišská Nová Ves) 26:47.

Ženy (absolútne poradie, 6,4 km, prevýšenie 326 m): 1. Zuzana Stanovčáková 33:25, 2. Sandra Ivanková (obe Vranov nad Topľou) 33:38, 3. Natália Ondusková (Lužany pri Topli) 34:56.

ZLATA IDKA: Magna Hill Race

Muži (absolútne poradie, 7,38 km, prevýšenie 555 m): 1. Štefan Nitkulinec (Active life Košice) 37:52 min, 2. Erik Seman 38:34, 3. Erik Onofrej (obaja O5 BK Furča Košice) 38:52.

Ženy (absolútne poradie, 7,38 km, prevýšenie 555 m): 1. Klaudia Proschingerová (Rožňava) 52:02 min, 2. Lucia Tverďáková (Košice) 53:22, 3. Valéria Marko (KOB ATU Košice) 56:13.

KOŠICKÁ POLIANKA: 3. ročník Košickopolianskej desiatky

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Ludvig Herich (BK Spartak Medzev) 33:54 min, 2. Kornel Biringer (LeViaFit Levoča) 34:42, 3. Erik Repák (BKO Vyšná Myšľa) 36:14.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Durcová (BMSC Bratislava) 38:29 min, 2. Veronika Platková (BKJ Gabčíka) 43:06, 3. Natália Ondusková (Lužany pri Topli) 46:25.

RUŽOMBEROK: 16. ročník Behu okolo Sidorova

Muži (absolútne poradie, 13 km): 1. Jan Wydra 50:50,4 min, 2. Emil Drabik (obaja Poľ.) 52:08,0, 3. Matúš Verbovský (ŠK Atóm Levice) 53:02,1.

Ženy (absolútne poradie, 13 km): 1. Ester Hortobágyiová (Banská Štiavnica) 57:12,6 min, 2. Iveta Furáková (Svetielko nádeje Zvolen) 1:02:20,5, 3. Michaela Kucháriková (ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová) 1:03:23,0.

BRATISLAVA: Račiansky kros – jeseň

Muži (absolútne poradie, 15 km, prevýšenie 460 m): 1. Peter Čudrnák (Pekáreň Kvetoslavov) 1:01:45,34 h, 2. Medard Féder (AŠK Pezinok) 1:03:28,82, 3. Daniel Sitáš (#ZaziULTRA) 1:05:04,81.

Ženy (absolútne poradie, 15 km, prevýšenie 460 m): 1. Eva Lopatová (ŠK Muránska Dlhá Lúka) 1:13:35,12 h, 2. Daniela Urminská (Club Trail Pirata Jerez) 1:19:24,38, 3. Ivana Besedičová (AŠK Fénix Bratislava) 1:19:58,25.

Muži (absolútne poradie po prepočte časov vekovým koeficientom, 9 km, prevýšenie 320 m): 1. Dušan Sitek (Karpatské šelmy Bratislava) 35:51,88 min, 2. Juraj Nagy (ŠK pre Radosť/3 klub Šamorín) 39:56,39, 3. Ladislav Greguš 40:30,36.

Ženy (absolútne poradie po prepočte časov vekovým koeficientom, 9 km, prevýšenie 320 m): 1. Monika Pašmíková (Speed4dogs) 42:01,86 min, 2. Bronislava Chrappa 43:20,70, 3. Jana Mareková (Speed4dogs) 43:34,07.

BOJNIČKY: 6. ročník Behu vinicami Bojničiek a Hlohovca

Muži (absolútne poradie, 9,5 km): 1. Taras Ivaniuta (RestartniSa.sk) 36:15 min, 2. Miroslav Ozorák (Triatlon klub Nové Zámky) 37:56, 3. Michal Horváth (OŠK Zavar) 38:12.

Ženy (absolútne poradie, 9,5 km): 1. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 42:06 min, 2. Martina Burzová (Lesky´s runners) 43:10, 3. Monika Kusendová (Atletika N. Mesto nad Váhom) 44:52.

LEVICE: 13. ročník Levickej desiatky

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Henrich Hasch (Žiar nad Hronom) 34:12,0 min, 2. Ján Sopko (Sebechleby) 35:20,2, 3. Jakub Mészáros (Levice) 36:26,2.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Kristína Hegedušová (Adidas Runners Bratislava) 39:33,8 min 2. Lucia Pivarčiová (ŠK Atóm Levice) 41:37,3, 3. Ema Mészárosová (Levice) 45:52,1.

ZVOLEN: Zvolenská Grgalica

Muži (absolútne poradie, 24 km, prevýšenie 780 m): 1. Miroslav Hraško 1:46:28,83 h, 2. Dominik Zaťko (Behaj pre radosť) 1:48:42,70, 3. Andrej Bramuška (Bučina) 1:50:19,55.

Ženy (absolútne poradie, 24 km, prevýšenie 780 m): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 1:57:50,08 h, 2. Katarína Liktorová (Pevná vôľa) 2:13:48,76, 3. Jana Kucejová (Detva) 2:23:07,70.

Muži (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 470 m): 1. Matej Schieber (Run For Fun) 46:32,32 min, 2. Ondrej Maľa (Zvolenskí čerti) 49:32,20, 3. Erik Lenhardt (AK ZVP Lučatín) 49:50,57.

Ženy (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 470 m): 1. Miroslava Liptáková (AK Danica Zvolen) 54:47,37, 2. Nikola Sibylová (ViVO Detva) 56:20,68, 3. Miriam Václavíková 59:09,90.

ŽILINA: 10. ročník Behu do neba

Muži (absolútne poradie, 23 poschodí/375 schodov, prevýšenie 77 metrov): 1. Štefan Štefina (Dubnica nad Váhom) 1:34,76 min, 2. Mateusz Marunowski (Poľ.) 1:36,28, 3. Michal Kováč (Towerrunning SR) 1:39,58.

Ženy (absolútne poradie, 23 poschodí – 375 schodov, prevýšenie 77 metrov): 1. Kamila Chomaničová (Towerrunning SR) 1:54,33 min, 2. Andrea Špaňová (FBI UNIZA) 2:22,44, 3. Sonia Shakespearová (Towerrunning V. Brit.) 2:23,13.

BOBOT: Bánovská bežecká liga – 10. kolo

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tomáš Podpera (Trenčín) 37:51,59 min, 2. Dalibor Jakal ml. (Svinná) 38:01,01, 3. Vladimír Kováč (Achilles Handlová) 38:10,74.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Monika Domovcová (Bánovce nad Bebravou) 49:31,29 min, 2. Lenka Lomnická (Achilles Handlová) 51:27,16, 3. Blažena Bežová (Bánovce nad Bebravou) 52:09,10.

SEDLIACKA DUBOVÁ: 5. ročník podujatia Vybehni si Črťaž

Muži (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Pavol Bakoš (Chlebnice) 23:06 min, 2. Ladislav Sventek (Skalité) 23:42, 3. Igor Lauko (Spartan) 23:56.

Ženy (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Miroslava Babinská (BK D. Kubín) 28:05 min, 2. Iveta Hrkelová (Dolný Kubín) 28:51, 3. Jarmila Kakusová (Zákamenné) 29:15.

BREZNO: Chamarová Trail

Muži (absolútne poradie, 7 km, prevýšenie 200 m): 1. Gabriel Kňaze 29:53 min, 2. Ľubomír Juroš (obaja GeoSport) 30:30, 3. Adam Riapoš (Running Team Heľpa) 31:08.

Ženy (absolútne poradie, 7 km, prevýšenie 200 m): 1. Viera Slivková (Brezno) 35:06 min, 2. Katarína Kupcová (Miesiči Brezno) 39:16, 3. Daša Adameková (Michalová) 39:54.

(LB)

Text k foto:

Marek Ondrovič vyhral Malackú desiatku.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk