Začal to Ján Volko, z partnerstva s VJEM budú mať prospech reprezentanti aj kluby

VJEM rozširuje pole svojej partnerskej spolupráce na celú členskú základňu Slovenského atletického zväzu. Slovenská značka výživových doplnkov určených nielen pre športovcov vstupuje do spojenia so strešnou organizáciou slovenskej atletiky vyzbrojená filozofiou, ktorú má vpísanú do svojej DNA a ktorá ju odlišuje od konkurencie.

Založená je na odbornosti, poctivom prístupe, všestrannej pomoci klientovi, kvalite a dôvere. Týmito atribútmi si VJEM získalo aj halového majstra Európy 2019 na 60 m.

Jána Volka na začiatku letnej sezóny 2022 opäť raz zradilo telo a črtalo sa sklamanie. Našiel si však cestu k odborníkom a aj vďaka zmenám v životospráve sa nielenže dokázal zotaviť pred majstrovstvami Európy, ale v Mníchove sa blysol historickým štvrtým miestom na 100 m. Spolupráca s kondičnými trénermi Romanom Švantnerom a Dávidom Brünnom, ktorí stoja za produktmi VJEM, priniesla svoje ovocie a pomohla mu odhaliť skryté rezervy. Spoločne objavili kúsky mozaiky, ktoré môžu znamenať rozdiel medzi úspechom a neúspechom, resp. medzi zranením a zdravím.

Na VJEM oceňuje Ján Volko najmä komplexný a individuálny prístup k riešeniu problematiky výživy športovca. „Životnosť šprintéra nie je dlhá a možno toto je práve jeden z tých faktorov, ktoré mi pomôžu, aby som bol schopný behať dlhšie ako do tridsiatky,“ verí slovenská šprintérka jednotka.

Za vznikom značky stoja bývalý hokejový reprezentant Boris Valábik a podnikateľ s nadšením pre šport František Kalaš. Pri vstupe na trh so silnou konkurenciou stavili na poctivý a odborne podložený prístup. Chceme robiť produkty, ktorým veríme a ktoré majú v sebe komplexnosť. Preto sme značku nebudovali biznisovo, ale snažíme sa ľudí vzdelávať a odovzdávať im skutočnú hodnotu,“ tvrdí spolumajiteľ VJEM František Kalaš.

Ku konceptu VJEM majú teraz bližšie všetci slovenskí atléti. Čo k tejto spolupráci viedlo? Samozrejme, primárne to bola skúsenosť s Jankom Volkom, ale už od začiatku sme chceli pomáhať všeobecne atletike. Atletika je čistá, človek pri nej používa predovšetkým svoje telo a jeho energiu. Je to jeden z najtradičnejších športov,“ poznamenal František Kalaš, ktorého dávnejšie oslovil príbeh kladivárskeho majstra Európy 2010 Libora Charfreitaga: „Dal trnavskej atletike dar v podobe zlata z európskeho šampionátu. Keďže som Trnavčan, dobre si na to pamätám. V súčasnosti vnímam kariéru Janka Volka, ktorý sa venuje šprintu, podľa môjho názoru najsledovanejšej disciplíne. Z našich nádejí by sme zase radi nadviazali spoluprácu s Trnavčankou Lenkou Gymerskou, striebornou z EYOF 2022.“

Čo od VJEM môžu atléti očakávať?

Predovšetkým dokonalé pochopenie potrieb športovca. Pri napĺňaní tejto filozofie sa riadia niekoľkými zásadami: ponúkať iba čisté, zdraviu prospešné zložky na maximalizáciu výkonu; netlačiť do výrobkov zbytočnú chémiu; nehľadať cenovo najdostupnejšie riešenie pre vyšší profit; dôkladnou kontrolou zloženia zaručiť kvalitu bez rizika prítomnosti zakázaných látok; hľadať to, čo na trhu chýba, nesiahať iba po populárnych produktoch typu kolagén či D3 + K2, ale ísť po úplných základoch, ako sú napr. výživné a zdravé raňajky.

Najlepších vybraných slovenských atlétov reprezentantov budeme kompletne suplementovať. Tu sa to ale nekončí, budeme im k dispozícii aj vo forme vzdelávania prostredníctvom našich výživových poradcov. Počas celého roka teda budú mať vybraní atléti prísun nielen kvalitných výživových doplnkov, ale aj odbornosť s dôležitými informáciami ohľadom výživy,“ priblížil konkrétne formy spolupráce František Kalaš.

VJEM podáva slovenskému športu pomocnú ruku na klubovej a mládežníckej úrovni. Tento rozmer sa už prenáša aj do atletiky, prvou lastovičkou je spolupráca s trénerkou Naďou Bendovou a klubom Naša atletika.

Do budúcna chceme určite podporovať aj ďalšie kluby a mládež. Najmä vo vzdelávaní mladých športovcov a ich rodičov prostredníctvom našich odborníkov, nakoľko si myslíme, že na Slovensku v tomto máme veľké medzery,“ uzavrel František Kalaš.

(JM)

FOTO: JÁN SÚKUP

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk