Weigertová v Madride v premiére na zlatom mítingu World Athletics Indoor Tour piata v rozbehu na 60 m, na finále jej chýbalo päť stotín

Trojnásobná slovenská šampiónka v behu na 60 m Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) obsadila v I. rozbehu na 60 m na zlatom mítingu World Athletics Indoor Tour v Madride 5. miesto časom 7,44 sekundy. Na podujatí najvyššej kategórie v hale mala premiéru.

Zverenku Eugena Lacza delilo od postupu do finále, kam sa z každého z dvoch rozbehov kvalifikovali priamo tri najlepšie plus ďalšie dve s najlepšími časmi, päť stotín.

“Mrzí ma, že som nepostúpila, lebo stačilo v mojom rozbehu 7,39 sekundy. Cítila som sa veľmi dobre. Súťažiť na zlatom mítingu bola pre mňa ďalšia skúsenosť a aspoň taká menšia satisfakcia za to, že som sa nekvalifikovala na halové ME,” skonštatovala Monika.

Tridsaťročná Weigertová skončila vo svojej tohtoročnej pätnástej šesťdesiatke celkovo desiata zo 14 šprintérok. Zabehla svoj deviaty najlepší výkon v sezóne.

Najrýchlejšia v rozbehoch bola víťazka druhého Aminatou Seyniová z Nigeru, ktorá vyrovnala rekord mítingu 7,11, druhý najlepší výkon dosiahla Španielka Jaël Sakura Bestueová (7,24), ktorá triumfovala v I. rozbehu.

WEIGERTOVEJ TOP ČASY NA 60 M V ROKU 2023

7,35 Bratislava (Elán míting/II. séria)

7,36 Bratislava (HM-SR – finále)

7,37 Belehrad (Belgrade Open – finále)

7,38 Bratislava (Elán míting/I. séria)

7,39 Jablonec (Jablonecká hala – finále)

7,41 Belehrad (Belgrade Open – rozbeh)

7,41 Bratislava (HM-SR – rozbeh)

7,42 Jablonec (Jablonecká hala – rozbeh)

FOTO SAZ (mw)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk