Výstavba štadiónov sa už začala v športovom areáli UMB, Krupine, Považskej Bystrici, Piešťanoch, Humennom aj v Banskej Štiavnici

Po postupnom zvládnutí „nekonečných“, ale nevyhnutných administratívnych procesov sa v uplynulých týždňoch výstavba a rekonštrukcia atletických štadiónov na celom Slovensku v rámci projektu SAZ rozbehla naplno.

Ďalší moderný atletický stánok s 8-dráhovým oválom a všetkými potrebnými sektormi pre technické disciplíny by mal už v lete 2022 pribudnúť v areáli Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde sa nedávno začali úvodné práce. SAZ poskytol univerzite, ktorá je v tomto prípade žiadateľom, dotáciu 400 000 eur.

Práce sa rozbehli aj na iných miestach v rôznych regiónoch Slovenska – v Krupine, v Považskej Bystrici a v Piešťanoch, kde sú pri výstavbe a rekonštrukcii moderných atletických štadiónov partnermi zväzu mestá.

V Krupine sa stavia 400-metrový 4-dráhový ovál (príspevok SAZ 200-tisíc eur), v Považskej Bystrici a Piešťanoch 400-metrový so šiestimi dráhami, pričom v oboch prípadoch bol príspevok SAZ 250-tisíc eur.

SAZ na zlepšenie nedostatočnej atletickej infraštruktúry po dlhej snahe získal od štátu sumu 5 miliónov eur, ktoré mu vláda SR priklepla 12. júna 2019 v uznesení číslo 285/2019. Z tejto dotácie (spolu s vlastnými financiami od úspešných žiadateľov o príspevok a tiež so sumou 450-tisíc z rozpočtu SAZ na roky 2020 a 2021, by sa malo v rokoch 2020 až 2022 opraviť alebo postaviť dovedna 23 štadiónov.

O príspevok požiadalo dovedna 33 subjektov v celkovom objeme 9,078 milióna eur. Žiadosti najskôr posudzovala trojčlenná komisia, ktorá výkonnému výboru odporučila podporiť 22 projektov. Exekutíva SAZ napokon 22. októbra 2019 schválila pôvodne podporu 23 žiadateľom, pričom na projekty vyčlení dovedna 5,45 milióna eur.

Ďalším slovenským mestom, kde sa rozbehli stavebné práce na vybudovaní moderného, 6-dráhového 400-metrového oválu a atletických sektorov, je Humenné. SAZ na výstavbu Mestského atletického areálu na Hrnčiarskej ulici poskytol príspevok 250-tisíc eur.

Na nový atletický štadión sa môžu tešiť aj v Banskej Štiavnici, kde sa už tiež začalo so stavebnými prácami. V tomto slovenskom historickom baníckom meste vyrastie 400-metrový ovál so 6 dráhami a sektormi pre technické disciplíny. SAZ na výstavbu poskytol príspevok 250-tisíc eur.

Text k foto:

Na obrázkoch postupne výstavba atletických štadiónov v športovom areáli UMB, Krupine, Považskej Bystrici, Piešťanoch, Humennom a Banskej Štiavnici.

FOTO KTVŠ UMB (mp) a SAZ (vg)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk