Vyšlo prvé číslo Slovenskej atletiky 2018, dominujú v ňom halové MS v Birminghame a rozhovor s Matejom Tóthom

Vo štvrtok 5. apríla uzrelo svetlo sveta prvé tohtoročné číslo časopisu Slovenská atletika, ktoré má rekordný rozsah 48 strán vrátane 12-stranovej štatistickej prílohy o účinkovaní našich atlétov na ME.

Hlavnou témou čísla sú halové MS 2018 v Birminghame. Dozviete sa, na aký výkon si trúfal na šesťdesiatke najrýchlejší Európan Ján Volko, a čo viedlo Alexandru Bezekovú k tomu, aby vymenila krátke šprinty za štvorstovku.

V rozhovore čísla olympijský šampión v chôdzi na 50 km Matej Tóth hovorí o svojom najťažšom období v kariére, keď musel čeliť nezmyselným obvineniam z porušenia antidopingových pravidiel.Stopercentne som si bol istý, že som nič zlé neurobil, cítil som za sebou obrovskú i podporu ľudí, ale realisticky som pripúšťal i možnosť, že sa to pre mňa neskončí dobre. Oveľa dôležitejšie ako úspešné rozuzlenie kauzy bolo pre mňa to, že sa za mňa postavila široká verejnosť,“ zdôraznil Matej Tóth v Slovenskej atletike.

V rubrike „Včera a dnes“ sa venujeme veľkej premiére slovenskej atletiky na medzinárodnej scéne na halových MS 1993 v Toronte v článku s príznačným názvom „Slovenský debut v Toronte: Blamáž v čiernych dresoch“

V rubrike „Talent“ predstavujeme nitriansku štvorstovkárku Emmu Zapletalovú, na návšteve v klube nahliadneme do MŠK Vranov nad Topľou a v novej rubrike „Rozhodcovské okienko“ sa dozviete, čo rozhoduje o poradí vo výške a v žrdi a nechýbajú ani profily jubilantov a tiež tých, ktorí nás už, žiaľ, opustili.

Prvé číslo Slovenskej atletiky zachytáva aj najdôležitejšie dianie v prvých troch mesiacoch roka 2018 na domácich šampionátoch i medzinárodných podujatiach s našou účasťou.

Časopis Slovenská atletika je najpohodlnejšie zabezpečiť si formou celoročného predplatného v hodnote 10 € – v tom prípade budete dostávať jednotlivé čísla bezprostredne po vyjdení poštou na adresu, ktorú uvediete. Jednotlivé čísla (à 1,50 €) si môžete zakúpiť aj osobne na sekretariáte Slovenského atletického zväzu v Bratislave na Bajkalskej ulici 7 A, 3. poschodie.

V prípade záujmu o časopis kontaktujte Tomáša Benka, telefón: +421 918 950 100 alebo e-mail: benko@atletikasvk.sk.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk