Výborný Matuščák (6,77 na 60 m) vpálil do historickej slovenskej desiatky, Šula ml. s limitom na ME do 18 rokov

Nádejný šprintér Tomáš Matuščák (1. AK Humenné) je vo výbornej forme. Na pretekoch Olympijských nádejí krajín V4 v bratislavskom Eláne si na 60 m dvakrát zlepšil doterajší osobný rekord 6,81 z juniorských halových M-SR 2019 v Bratislave.

Ešte len nedávno 18-ročný zverenec Mareka Lučku dosiahol v I. sérii čas 6,79 sekundy a v druhej z neho stiahol ešte ďalšie dve stotinky – 6,77 (štartová reakcia 0,154). Za slovenským juniorským rekordom Petra Krčmárka z roku 2005 zaostal len o šesť stotín. V historických slovenských tabuľkách sa Matuščák vyhupol už na desiatu priečku, pred nm sú už len Volko (6,57), Chochlík(6,65), Závacký (6,67), Š. Bujna (6,68), Krčmárek (6,71), Briňarský, Šimík (obaja 6,73), Sukup (6,74) a Matúš (6,75).

Osobné maximum si zlepšil aj Rastislav Jelínek z košickej Slávie TU (tréner Jaroslav Rusnák) časom 7,03. Výborný výkon predviedol onedlho 16-ročný dorastenec Filip Federič (Naša atletika Bratislava, tréneri Naďa Bendová, Andrej Benda, Róbert Kresťanko), ktorý si najprv vyrovnal osobák 7,13, a potom si ho ešte výrazne zlepšil na 7,00 sekundy.

Vo vrhu guľou dorastencov splnil Karel Šula ml. (Slvia UK Bratislava) výkonom 17,83 m zo štvrtej série limit na ME 2020 do 18 rokov v talianskom Rieti. Za osobným rekordom z augusta minulého roka v Brne zaostal iba o 7 cm. „Škoda piateho pokusu, v ktorom letela guľa za 18 metrov, ale neudržal sa v kruhu,“ podotkol Šulov tréner a otec v jednej osobe Karel Šula st. Súťaž juniorov vyhral Jaroslav Greguš z nitrianskeho Stavbára (tréner Roman Oravec) solídnym výkonom 17,02 m.

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili i halové majstrovstvá Slovenska dorastu v chôdzi na 3 m, tituly si peknými časmi vybojovali Patrik Nemčok zo ŠK BCF Dukla B. Bystrica (12:27,98) a Stanislava Hakulinová zo Slávie TU Košice (14:46,95).

FAKTY Z BRATISLAVY

60 m – juniori: Matuščák (1. AK Humenné) 6,77 a 6,79, Jelínek (Slávia TU Košice) 7,03 a 7,05, Beladič (Slávia STU Bratislava) 7,15, dorastenci: Federič (Naša atletika Bratislava) 7,00 a 7,13, J. Nemec (AO Partizánske) 7,12, starší žiaci: Hrubala (Slávia Trnava) 7,51

60 m – juniorky: Ondrejková (Slávia ŠŠ Trenčín) 7,79 a 7,84,… Čerňanská (Atletika Bratislava) 8,26 (strieborná na ZOH mládeže 2020 v monoboboch), dorastenky: Mitanová (ČR ) 7,96, A. Švecová (ŠK ŠOG Nitra) 8,03, staršie žiačky: Táborská (ČR) 7,91, Čorejová (Naša atletika Bratislava) 7,93.

300 m – muži (vložené preteky): Boda (Maď.) 35,39, Lúža (Slávia STU Bratislava) 36,65, juniori: Farkas 34,39, Molnár (obaja Maď.) 34,83, Jelínek (Slávia TU Košice) 36,84, dorastenci: , J. Nemec (AO Partizánske) 36,07, Franklin (Slávia Trnava) 36,20.

300 m – juniorky: Kudlová (Slávia Trnava) 41,25, dorastenky: Mitanová (ČR ) 40,39,… Kusyová (ŠK ŠOG Nitra) 42,54.

500 m – juniori: Zajíc (ČR) 1:05,42, dorastenci: Valo (AC Nové Zámky) 1:07,70.

500 m – dorastenky: A. Švecová (ŠK ŠOG Nitra) 1:16,54.

800 m – juniori: Holub (ČR) 1:59,47,… Drobný (Slávia STU Bratislava) 2:01,54, dorastenci: Bachan (ČR) 2:02,67.

800 m – juniorky: Puha (AC Nové Zámky) 2:25,29, Mezöová (Maď.) 2:21,40.

1500 m – juniori: Schüsser (Rak.) 4:15,70, Fridmanský (ALK Moldava n/B.) 4:16,31, dorastenci: Habarta (ČR) 4:08,35,… Patúc (Vital Bratislava) 4:23,43, starší žiaci: Malina (ČR) 4:31,06.

1500 m – juniorky: Michaličková (AO Žilina) 4:45,12, dorastenky: Löbenweinová (Rak.) 5:00,65, Klepková (Slávia STU Bratislava) 5:01,79, staršie žiačky: Ikerová (Maď.) 5:00,74, Vašková (ŠK Jablonica) 5:00,93.

60 m prek. – juniori: Melega (TJ Tatran Sp. N. Ves) 8,67, Kadák (Slávia ŠŠ Trenčín) 8,68, dorastenci: Bujdák (ČR) 8,17,… Labuda (AC Stavbár Nitra) 8,38, Ševčík (Slávia ŠŠ Trenčín) 8,48.

60 m prek. – juniorky: Dobránszká (Maď.) 9,10, Čerňanská (Atletika Bratislava) 9,15, Luptáková (ŠK ŠOG Nitra) 9,22, dorastenky: Nagyová (Maď.) 9,03, Fotulová (Slávia TU Košice) 9,03.

Diaľka – dorastenci: Federič (Naša atletika Bratislava) 653.

Diaľka – juniorky: Lehenová (Slávia Trnava) 526, staršie žiačky. Feketeová (Maď.) 522, Ufnárová (Naša atletika Bratislava) 521, Bieliková (MŠK Žiar n/Hr.) 520.

Trojskok – juniori: Dormán (Maď.) 13,25, dorastenci: Bujdák (ČR) 13,39.

Trojskok – dorastenky: Kuchmisterová (ČR) 11,91, Šimeková (AC Malacky) 11,48.

Guľa – juniori (6 kg): Greguš (AC Stavbár Nitra) 17,02, dorastenci (5 kg): Šula ml. (Slávia UK Bratislava) 17,83 – limit na ME do 18 rokov, Horváth (Maď.) 17,32.

Guľa – juniorky (4 kg): P. Hanuliaková (Slávia ŠŠ Trenčín) 11,67, dorastenky (3 kg): Ďurovská (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 14,11.

M-SR dorastu v chôdzi – dorastenci, 3000 m: 1. Nemčok (ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 12:27,98, 2. Mencel (AK ZŤS Martin) 13:21,13, 3. J. Bátovský (ŠK BCF Dukla) 13:26,51, dorastenky – 3000 m: 1. Hakulinová (Slávia TU Košice) 14:46,95, 2. Dudová (AK ZŤS Martin) 15:03,05, 3. Devaldová (Slávia TU Košice) 15:16,89.

GABRIEL BOGDÁNYI

Texty k foto:

Tomáš Matuščák vyhral šesťdesiatku za výborných 6,77 s obrovským náskokom.

FOTO JÁN LUKY

Nádejný guliar Karel Šula ml. splnil v Bratislave limit na júlové ME do 18 rokov v Rieti.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk