VV SAZ uzavrel nomináciu na I. ligu ME družstiev, v tíme nechýbajú Volko, Hrašnová, Gajanová, Lomnický či Veszelka

AKTUALIZÁCIA: Namiesto Samuela Slobodu cestuje Jakub Benda.

Výkonný výbor Slovenského atletického zväzu odobril nomináciu na I. ligu ME tímov v ôsmom najväčšom nórskom meste Sandnes 9. až 11. augusta 2019. Vo výprave bude 50 športovcov a 13 členov realizačného tímu, nechýbajú tradičné opory – halový majster Európy na 60 m Ján Volko, výborní kladivári Martina Hrašnová Marcel Lomnický, trojskokanka Dana Velďáková či nádeje z nastupujúcej generácie Gabriela Gajanová, Tomáš Veszelka, Andrej Paulíny a bronzový z MEJ na 400 m prekážok Matej Baluch, ktorý však v Nórsku pobeží stodesiatku.

Slovensko postúpilo do I. ligy pred dvoma rokmi, keď ako nováčik II. ligy skončilo v konkurencii 12 tímov v izraelskom Tel Avive druhé za Maďarskom. V druhej najvyššej kategórii (úplne top je superliga) sa slovenská atletická reprezentácia predstaví prvý raz od zmeny názvu podujatia z Európskeho pohára družstiev na ME družstiev v roku 2009, pričom odvtedy sa muži a ženy nevyhodnocujú samostatne, ale ide o spoločný miešaný tím.

Okrem Slovenska sa v Sandnese na miestnom päťtisícovom štadióne predstavia Bielorusko, Belgicko, Maďarsko, Írsko, Litva, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Rumunsko a Turecko. Vzhľadom na reorganizáciu ME tímov bude zotrvanie Slovenska v I. lige mimoriadne náročné, keďže zostupuje až 5 družstiev a víťaz postupuje do superligy.

(GB)

NOMINÁCIA SAZ NA I. LIGU ME DRUŽSTIEV V SANDNESE (9. – 11. 8. 2019):

MUŽI

100 a 200 m: Ján Volko, 400 m: Šimon Bujna, 800 a1500 m: Andrej Paulíny, 3000 a 5000 m: Tibor Sahajda, 3000 m prek.: Dávid Mazúch, 110 m prek.: Matej Baluch, 400 m prek.: Martin Kučera, výška: Matúš Bubeník, žrď: Tomáš Krajňák, diaľka a trojskok: Tomáš Veszelka, guľa: Adrián Baran, disk: Samuel Kováč, kladivo: Marcel Lomnický, oštep: Ondrej Bartoň, do štafety na 4 x 100 m: Ján Volko, Matej Baluch, Šimon Bujna, Oliver Murcko, Denis Danáč, do štafety na 4 x 400 m: Šimon Bujna, Martin Kučera, Patrik Dömötör, Denis Danáč, Miroslav Marček, náhradníci: Jakub Benda (šprinty), Marco Adrien Drozda, (šprinty a prekážky), Ján Šuba, Lukáš Beer, Ján Zmoray (všetci skoky), Peter Ďurec, Filip Revaj (obaja behy)

ŽENY

100 a 200 m: Monika Weigertová, 400 m: Iveta Putalová, 800 m: Gabriela Gajanová, 1500 a 3000 m: Elena Dušková, 5000 m: Silvia Valová, 3000 m prek.: Katarína Beľová, 100 m prek.: Stanislava Lajčáková, 400 m prek.: Daniela Ledecká, výška: Tatiana Dunajská, žrď: Lujza Paliderová, diaľka: Lucia Vadlejch, trojskok: Dana Velďáková, guľa: Natália Váleková, disk: Barbora Jakubcová, kladivo: Martina Hrašnová, oštep: Júlia Hanuliaková, do štafety na 4 x 100 m: Monika Weigertová, Viktória Forster, Daniela Ledecká, Katarína Kišková, Jana Velďáková, Simona Malatincová, do štafety na 4 x 400 m: Iveta Putalová, Gabriela Gajanová, Daniela Ledecká, Miriam Cidoríková, Simona Malatincová, náhradníčky: Alexandra Štuková (šprinty, sredné trate), Jana Velďáková, Zuzana Ďurkechová, Krsitína Bošková (všetky skoky)

REALIZAČNÝ TÍM

Vladimír Gubrický (vedúci výpravy), Martin Pupiš (vedúci tímu), MUDr. Pavol Hajmássy (lekár), Renáta Gajdárová, Claudia Hladíková (obe fyzioterapeutky), Naďa Bendová, Eugen Laczo, Edmund Kováč, Pavel Slouka, Marcel Lopuchovský, Michal Škvarka, Radoslav Dubovský, Roman Oravec, Pavel Pankuch (všetci tréneri)

Text k foto:

Takto slávili Slováci pred dvoma rokmi v Tel Avive postup do I. ligy ME družstiev.

FOTO TIBOR JÄGER

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk