Vlčákovej úspešný maratónsky debut v Seville, už je v TOP 10

Na prestížnom maratóne v Seville, kde mal pôvodne štartovať aj Tibor Sahajda, zažila úspešný debut na kráľovskej vytraleckej trati Lucia Vlčáková, ktorá časom 2:51:54 h finišovala spomedzi žien na 21. mieste. Zverenka Romana Benčíka v banskobystrickej Dukle sa po lanskom polmaratónskom teste (v októbri v Krakove za 1:21:16) dostala v maratóne na desiatu priečku v slovenských historických tabuľkách.

Vlčáková je krosová majsterka Slovenska 2016 v súťaži míliarok a na ME 2017 v krose v Šamoríne bola náhradníčka v miešanej štafete SR. Vlani na domácom atletickom šampionáte v Trnave bola najúspešnejšia účastníčka s bilanciou 1 zlatá (4 x 400 m), 2 strieborné (1500 m a 3000 m prekážok) a 1 bronzová medaila (800 m). Dvadsaťštyriročná bežkyňa získala ďalšie dve medaily z M-SR v minulom roku v hale – striebro na 1500 ma  bronz na 3000 m.

Okrem Vlčákovej bežali v Sevile aj ďalšie Slovenky: Ivana Butoracová skončila zo žien na 46. mieste (3:09:15) a Zuzana Stoličná bola 192. časom 3:39:28.