Šprintérskemu šampiónovi Volkovi sa na sústredení v Nyíregyháze páči, už ho vyspovedali aj miestni novinári

Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko je v plnej príprave na halovú sezónu 2023, v ktorej by na marcovom kontinentálnom šampionáte v Istanbule rád nadviazal na úspechy z predošlých ME pod strechou. V Belehrade 2017 si na 60 m vybojoval striebro, v Glasgowe 2019 dokonca zlato a pred dvoma rokmi v Toruni bronz.

Zverenec trénerov Nade BendovejRóberta Kresťanka naberá od začiatku januára formu v modernom športovom tréningovom komplexe v maďarskej Nyíregyháze.

„Podmienky sú výborné,  ubytovanie je priestranné, nové a komfortné,“ nadchýnala sa Volkova trénerka Naďa Bendová, ktorá dozerá nielen na prípravu svojho slávneho zverenca, ale aj na tréningy početnej skupiny atlétov z klubu Naša atletika Bratislava, z ktorej viacerí robia finalistovi stovky na ME 2022 v Mníchove sparingpartnera.

Trojnásobnú trénerku roka pozitívne prekvapili podmienky, ktoré športový komplex ponúka. „Všetko je tu na jednom mieste, okrem atletickej infraštruktúry je k dispozícii šermiarska i volejbalová hala, posilňovňa, sieť na vrhy a hody, čo využíva početná skupina domácich vrhačov,  sauna, ochladzovací bazén a tiež ľadomat,“ podotkla Naďa Bendová.

O tom, že v Nyíregyháze sa pripravuje jeden z najlepších európskych šprintérov, sa dozvedeli aj miestni novinári z regionálneho portálu szon.hu a denník Východné Maďarsko (Kelet Magyarország). Volko im poskytol rozhovor, v ktorom pochválil mimoriadne kvalitné tréningové podmienky v Nyíregyháze.

„Je to ako sen. Všetko máme pod jednou strechou, nemusíme nikam cestovať, preto som si ešte neprehliadol ani mesto. Koncentrujem sa predovšetkým na tréningy, ale určite pôjdem na prehliadku centra a chceme navštíviť aj továreň na výrobu Lega. S ničím takýmto som veru nepočítal. Bolo by skvelé, keby sme aj doma mali niečo podobné,“ povedal Volko v článku s titulkom Najrýchlejší muž Slovenska sa na halovú sezónu pripravuje u nás – Šprintérsky majster Európy zo Slovenska považuje podmienky v Nyíregyháze za dokonalé.

Dvadsaťšesťročný Volko porozprával novinárom aj o svojich plánoch v halovej sezóne 2023 a zopakoval, že premiérový štart plánuje na mítingu Elán v Bratislave 29. januára. Zaspomínal si aj na úspešný rok 2022 a nevyhol sa ani téme prelomenia 10-sekundovej hranice v šprinte na 100 metrov.

„Samozrejme, pokúsim sa siahnuť na dno mojich síl, ale takéto čosi je mimoriadne ťažké. A nechcem si zväzovať roky a nohy tým, že sa budem koncentrovať na snahu prekonať desaťsekundovú hranicu. S vetrom nad 2m/s som už dosiahol 10,07, čo od 10,00 nie ej ďaleko. Dostať sa pod 10 sekúnd však nie je môj hlavný športový cieľ. Budem oveľa šťastnejší, ak sa mi v nasledujúcich rokoch budú vyhýbať zranenia či choroby a budem získavať čo najlepšie umiestenia,“ vyhlásil Ján Volko.

Po bratislavskom mítingu Elán (29. 1.) má halový exmajster Európy naplánované štarty na Czech Indoor Gala v Ostrave 2. februára (200 m), potom nasleduje francúzsky dvojštart na 60 m v Paríži (11. 2.) a Lievine (15. 2.) a po návrate z „tripu“ šesťdesiatka na halových majstrovstvách Slovenska v Bratislave 18. februára.

(GB)

Text k foto:

Ján Volko (v modrom) na tréningu v Nyíregyháze so sparingpartnerom Jakubom Bendom. Článok s Volkom v regionálnom denníku “Východné Maďarsko” (kelet Magyarország). Tréningová skupina klubu Naša atletika Bratislava na kempe v Nyíregyháze.

FOTO SAZ (nb)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk