V nedeľu v Poprade 5. ročník Podtatranského polmaratónu a Primátorskej desiatky

V nedeľu 1. septembra sa uskutoční 5. ročník Podtatranského polmaratónu a Primátorskej desiatky. Podujatie je zároveň finále série Tatry v pohybe Prestige Tour 2019. O 11.00 h odštartujú bežci z centra Popradu, pobeží sa opäť cez obec Spišská Teplica s obrátkou vo Svite. Zároveň sa zo Svitu vydajú na 10 km trať do Popradu priaznivci nordic walkingu. Päť minút po štarte vybehnú mladší pretekári na minipolmaratónsku trať v dĺžke 2,1 kilometra. 30 minút pred hlavným štartom budú na Námestí sv. Egídia v Poprade súťažiť aj budúci prváčikovia.

Dva týždne pred štartom organizátori evidovali viac ako 500 prihlásených bežcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Ruska, Rakúska, Ukrajiny, Holandska a Kanady. Najväčší záujem je o 10-kilometrovú trať, ktorú zatiaľ najrýchlejšie zvládol domáci vytrvalec Jozef Dubašák v roku 2016 – za 34:22 min. Najrýchlejší polmaratónsky čas 1:13:33 h dosiahol Tibor Sahajda už v prvom ročníku.

Bez výrazných dopravných obmedzení sa toto podujatie uskutoční aj tento rok. Tesne po štarte bude na približne 20 minút uzavretý kruhový objazd. Regulovaná premávka bude na ceste smerom na Spišskú Teplicu a v uliciach mesta Svit. Na spomenutých úsekoch sa beží počas bežnej automobilovej premávky, preto organizátori prosia vodičov o zhovievavosť a zvýšenú opatrnosť. V spolupráci s mestskou políciou bude potrebné uzavrieť cyklochodník na úseku medzi Popradom-západ a Svitom. Úplná uzávera cyklochodníka bude od 10.50 do 14.00 h.

Účastníci polmaratónu, desiatky, minipolmaratónu a nordic walkingu získajú v cieli medailu zo série Tatry v pohybe Prestige Tour a cenné body do rebríčka, v ktorom po 4 pretekoch vedú Pavol Orolín a Jarmila Fajtová.

Bohatý bude i sprievodný program v Poprade a vo Svite. V Poprade sa uskutoční opäť rodinný športový súboj „Mama, tato, športujte s nami“ a náladu vyburcuje bubnová šou skupiny Batida. Pestrý program je pripravený aj vo Svite. Na futbalovom štadióne si prídu na svoje nielen všetci priaznivci športu a pohybu, ale dokonca i labužníci na 3. ročníku súťaže tímov vo varení gulášu „Svitská vareška“.

(TS)

FOTO TATRYVPOHYBE.SK

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk