V nedeľu v Banskej Bystrici valné zhromaždenie SAZ, voľby rozhodnú o vedení zväzu na roky 2020 – 2024

V aule Beliana na Filozofickej fakulte UMB v Banskej Bystrici sa v nedeľu od 9.30 h rozhodne o tom, kto bude viesť slovenskú atletiku v nasledujúcich štyroch rokoch. Delegáti valného zhromaždenia Slovenského atletického zväzu si zvolia prezidenta, viceprezidenta, členov výkonného výboru, šéfov a členov odvolacej a disciplinárnej komisie, predsedu a členov arbitrážnej rady SAZ. O vedení SAZ i zložení ďalších orgánov na roky 2020 – 2024 by malo rozhodnúť 86 delegátov.

Na post prezidenta zväzu kandidujú dvaja – súčasný šéf SAZ Peter Korčok, ktorého navrhli Západoslovenský a Východoslovenský atletický zväz, a Tibor Danáč ako kandidát AC Stavbár Nitra, AK Spartak Dubnica, MAC Redox Lučenec a AK Slávia TU Košice.

O viceprezidentský post zabojujú tiež dvaja uchádzači: súčasný druhý muž SAZ Ladislav Asványi, ktorého navrhuje západoslovenský región a Peter Korčok, a Rastislav Hrbáček, ktorý sa navrhol sám.

Volí sa celkovo osem členov výkonného výboru, pričom jedného (Mateja Tótha) navrhuje komisia atlétov SAZ a miesto členky rady Európskej atletiky (EA) Anny Kirnovej vo VV SAZ potvrdzuje valné zhromaždenie.

Na zvyšných 6 miest je až 13 kandidátov. Z tímu súčasného prezidenta sa o miesto vo VV uchádzajú Peter Filo, Silvia Hanusová, Martin Illéš, Zoran Kollarovič, Martin PupišRóbert Mittermayer, AO Slávia STU Bratislava navrhuje do exekutívy Branislava Droščáka a štvorica už spomenutých klubov Naďu Bendovú, Tibora Danáča, Jána Garaja, Igora Kováč, Henrietu RusnákovúRastislava Hrbáčka, ktorý podal kandidatúru aj sám za seba.

Na post predsedu odvolacej komisie SAZ kandiduje právnik Patrik Hrbek, na ďalšie dve miesta v nej Tomáš BudinskýPavol Hajmássy. Disciplinárnu komisiu zväzu by chcel viesť Ivan Čillík, o štyri miesta v nej sa uchádza pätica Dominika Blašková, Peter Buc, Peter Kalabus, Jaroslav RusnákŠtefan Straňovský.

Na post šéfa arbitrážnej rady kandiduje iba Marián Kalabus, o štyroch miestach členov sa rozhodne medzi Alexandrom Čaklošom, Milutínom Černákom, Miroslavom Illéšom, Branislavom KoniaromMáriou Mračnovou.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk