V 6. ročníku Čokoládovej tretry Slovensko športovalo dvetisíc detí, vo finále najúspešnejší ŠK Run for Fun Bratislava

Pondelkové finále 6. ročníka populárnej Čokoládovej tretry Slovensko v Košiciach prinieslo zaujímavé súboje takmer dvoch stoviek najšikovnejších detí z celej krajiny a po dvoch rokoch konečne aj klasické súťaženie bez akýchkoľvek protipandemických obmedzení.

Najlepších 80 detí, prvých desať z každej disciplíny, si vybojovalo účasť v medzinárodnom semifinále 30. mája v Ostrave za účasti takmer 400 detí z Česka, Slovenska a Poľska. Z nich sa osmička najúspešnejších v každej disciplíne predstaví 31. mája v medzinárodnom finále v rámci legendárneho mítingu Zlatá tretra.

Slovenské finále v Košiciach prinieslo zaujímavé súboje. „Jeho ozdobou bola v tomto roku najmä trojstovka dievčat, keď sa prvé tri vtesnali do 13 stotín sekundy! Vyhrala Patrícia Bieliková zo Žiaru kvalitným výkonom 46,52 pred Tatianou Janegovou a Barborou Dvorskou. Práve tieto dievčatá budú najväčšími nádejami Slovenska v ostravskom semifinále. Inak Paťka Bieliková je už dvojnásobná víťazka medzinárodného finále, v predošlých rokoch triumfovala v Ostrave na 100 aj 200 metrov,“ poznamenal muž v pozadí slovenskej časti projektu Čokoládová tretra Stanislav Návesňák, bývalý výborný bežec na 400 m prekážok a účastník MS 1987 v Ríme.

Vlani sa v ostravskom finále až jedenásť šikovných slovenských detí tešilo zo zisku medaily (bilancia 3 – 3 – 5) a traja víťazi Mia Schmidtmayerová, Richard Mráz, Nela Kucáková  aj z polmetrovej trofeje v podobe čokoládovej tretry.

V Košiciach sa v pondelok na štadióne TU najviac darilo atletickým nádejam z klubu ŠK Run for Fun Bratislava pod vedením trénerky Renáty Poľanskej, ktoré vyhrali rovnú polovicu súťaží – až štyri!

Šiesty ročník bol rekordný i v počte súťažiacich detí. V troch májových semifinálových kolách v Bratislave, Košiciach, Žiari nad Hronom a v základnom v Michalovciach, ktoré organizovala ZŠ Moussona, štartovalo približne 2000 nádejných registrovaných i neregistrovaných atlétov, žiakov prvého stupňa základných škôl. „Šiesty ročník Čokoládovej tretry Slovensko bol výnimočný aj v počte zúčastnených škôl a klubov, predstavilo sa ich dovedna 194!“ – nadchýnal sa Stanislav Návesňák.

Hlavní organizátori „Čokotretry“ boli kluby Atletika KošiceNaša atletika Bratislava v spolupráci s AK MŠK Žiar nad Hronom Ambasádormi súčasní i bývalí špičkoví slovenskí atléti DankaJanka Velďákové, Ján Volko a Lucia Hrivnák Klocová. Projekt významne podporuje už od roku 2017 mesto Košice, vlani sa pridal Slovenský atletický zväz a od tohto roku aj SPP.